Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Ha valaki orrműtétet csináltat...

Ha valaki orrműtétet csináltat akkor az adott személy eredeti orrát örökli vagy a plasztikázottat?

Figyelt kérdés

2015. júl. 20. 09:20
1 2
 11/20 masni1 ***** válasza:
93%
Juj....
2015. júl. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
94%
10es tokre igazad van.....en a 4es voltam tehat azt irtam,hogy az eredetit,erre a valaszom 36%ban tunik hasznosnak...xD......hat ez tiszta pofatlansag attol,aki lepontozott......ugyhogy tobbiek,legyszi pontozzatok fol,mert az nem fair,h mas tudatlansaga miatt romlik az atlagom -_- :/......lepontozoimnak: kapjatok be,barmok :P
2015. júl. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Reedge válasza:
95%
A szülők genomja nem változik plasztikai műtét hatására, így örökléstani szempontból nincs hatással a születendő gyermek kinézetére, beleértve az orrműtétet is. Ha így volna, sokan születnének akár lyukasztott füllel, tetkóval vagy szilikon-mellekkel :D
2015. júl. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

#9: Értem én, hogy a genetikáról magyarázol, mint ahogy mindenki. (Egyébként nekem nem tanították és nem is vonz annyira. Szerintem nem is az érdeklődési körtől függ az intelligenciahányados. Ez nem releváns, csak tisztáztam.)

Egy kiskorban eltört csont az évek során teljesen eltér fejlődésben, eldeformálódik, azaz az eredeti, "genetikailag" adott orr akár a szöges ellentéte is lehet a végül kifejlettnek, nem? Műtéti úton helyreállítható valamennyire a torzulás, de mennyire lehet kikövetkeztetni, hogy fejlődött volna "genetikai" úton és az emberi kéz mennyire tudja leutánozni a természetet? Magyarán, ebben az esetben mégis csak a plasztika utáni orrot örökölné a gyerek - ami ugyan a "baleset előtti", de a lényeg megmarad - vagy egy teljesen "ismeretlent"? És ilyenkor mennyire számít "eredetinek" a plasztikával utánzott "eredeti" orr a törötten tovább fejlődötthöz képest?

Csak kérdések.

2015. júl. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Tomszika válasza:
97%

Szóval ha levágnád az egyik ujjad akkor 9 ujjú gyereked születne e?

Pfff....anyám borogass!

2015. júl. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Sokat elmond az itteni színvonalról, hogy a jó válaszok a, 36 és 54 százalékot kaptak. Most valaki vagy szimplán csak szellemi maszturbációját vezeti le a lepontozásban, vagy tényleg ennyire aggasztóan tudatlan emberek járnak ide?


#14: ez meg nettó baromság úgy, ahogy van.

Ha valami kiskorodban eltörik, és torzulásnak indul, akkor az már eleve nem a genetikailag beléd kódolt forma. Igen, ezt lehet korrigálni, ami vagy hasonlítani fog ahhoz, amilyen eredetileg lett volna, vagy nem. De ettől még nem a módosított formát öröklöd, hanem azt, ami a génjeidben van.

2015. júl. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
6%
#16: Értem én, bár nem válaszoltál maradéktalanul a kérdésemre, de köszönöm. :D
2015. júl. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

De, maradéktalanul válaszoltam, csak nincs kedvem nulláról elmagyarázni a genetika alapjait egy tök egyszerű kérdésnél.

De azért röviden leírom.

Adott egy génkészlet, amit a szüleidtől kaptál, és amit majd továbbadsz a gyerekeidnek. Ezeket te a herédben termelődő spermiumok segítségével fogod tudni továbbadni, vagy ha nő vagy, akkor a petefészekben levő petesejtekben tárolódik a DNS-ed azon szakasza, ami a gyerekedé lesz.

Attól, hogy neked mondjuk a kocsmában bemostak egy jókorát, és ettől görbe lett az orrod, az a herédben/petefészkedben levő sejtek génállományára nincs hatással. Nem fog "leszólni" az orr, hogy "hé, figyelj már, változtasd meg az orr formáját kódoló géneket, mert valaki kegyetlenül elgörbítette." Ugyanaz a génállomány adódik tovább, ami a te orrod eredeti kinézetét meghatározta. Aztán te plasztikáztatod magad, helyrehozzák az orrodat, de a herédben/petefészkedben levő sejtek génállományában most sem történik semmi változás, sőt, ott még az EREDETI orrforma van kódolva, amilyenné még a kocsmai verekedés előtt fejlődött.


De nem nehéz belegondolni: ha minden küldő változás öröklődött volna, réges rég kihalt volna az emberiség. Hiszen aki elvesztette a lábait, annak már csak láb nélküli gyerkei születhettek volna. Akinek leszabta a munkagép a kézfejét, annak kézfej nélküli gyerekei lehettek volna. Stb.


Egyébként még annyit hozzátennék, hogy nem csak annak az 1 személynek örökli az orrát, ugyanis mind az apától, mind az anyától kap egy garnitúra génkészletet az utód. De ebbe már ne menjünk bele, akit nagyon érdekel, annak a középsuli talán 12.-es bioszkönyvét tudnám javasolni. (Mi már általános 8.-ban is megemlítettük, nem tudom, hogy azóta mennyit változott a tananyag.)

2015. júl. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

#18: Nem egészen erre gondoltam, de oké, köszi...

Majd magamtól megfejtem inkább, mert a végén még 0%-ára pontoznak, hajjaj... :)

2015. júl. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Napiszar gyanús :D
2015. júl. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!