Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mi a francia manikűr? Miben...

Mi a francia manikűr? Miben különbözik a sima lakkozástól a technikája?

Figyelt kérdés
2008. nov. 19. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:

ne keverjük a fogalmakat. Van a francia lakkozás, szerintem te erre gondolsz és van a francia manikűr.


A francia lakkozásnál legalább 2 lakkot használnak, az egyik jellemzően fehér, ezzel festik a köröm elejét (sablonnal, hogy mindegyiken ugyanolyan legyen), a másik meg egy fedőlakk (sokszor szintelen). Ezzel festik le az egész körmöt. Ezen felül még van, hogy magának a körömnek is adnak egy vagy több színt.


A francia maníkűrnél nem ollót és reszelőt használnak, hanem egy csiszológépet, ezzel "vágják" a körmöt. Ez azért jó, mert így a köröm jóval kisebb mértékben sérül, azaz tartósabb is lesz. Meg irányítani is könnyebb. (az olló hajlítgatja a körmöt és a vágási felületnél mikrórpedéseket csinál, valamit eléggé pontatlan is)

2008. nov. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az elsőhöz,amit említettél,hol lehet sablonokat kapni?
2008. nov. 19. 17:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem az 1.válaszoló vagyok,de sablont énis vettem már.Én rossmanban vettem.

/pici cutte/

2008. nov. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül kb?
2008. nov. 20. 08:50
 5/6 anonim ***** válasza:
200- 500 Ft szerintem (másik válaszoló)
2008. nov. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én most vettem a rossmanban én is franciára festettem a körmöm bár én kicsit furán de tök szép h a körmöm fekete és az elején egy ezüst csík ja am 350ft-ért vettem
2009. jún. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!