Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Milyen eljegyzési gyűrűt vegyek?

Milyen eljegyzési gyűrűt vegyek?

Figyelt kérdés
Ha megakarom kérni barátnőm kezét és az aranyra allergiás, akkor milyen eljegyzési gyűrűt vegyek?

2020. dec. 20. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Ezüstöt. Régebben eleve az volt a szokás. Nekem mondjuk fehér arany van, de nem lehet megállapítani abból, ha egyszer ránézel; annyi, hogy nem koszolódik úgy, mint az ezüst (azt hamuval lehet szépen tisztítani).
2020. dec. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Sokan azt hiszik, hogy az aranyra allergiásak, pedig valójában a nikkelre. Ugye az aranyat ötvözni kell más fémekkel ahhoz, hogy ékszer készülhessen belőle. Minél alacsonyabb az arany karátszáma, annál több nikkel lehet benne. Ezért nem mindegy és jó tudni, hogy konkrétan az aranyra vagy a nikkelre allergiás valaki. Ha a nikkelre, akkor nekik nem ajánlott a fehérarany. Helyette lehet venni platinát, ami ugyan drága, de eljegyzési gyűrűnek való az ellenállósága miatt, az ezüsttel ellentétben. Persze, ha nincs rá pénz, akkor lehet venni ezüstöt is. Esetleg még jó lehet a titánium is. Egyébként ha nikkel allergiája van, akkor kiküszöbölhető a probléma magas karátszámú arannyal, ebből lehet kapni hipoallergént amit nem nikkellel ötvöztek.
2020. dec. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a pacsi,


A platina nagyon drága? Vagy ha ezüstöt vennék eljegyzési gyűrűnek, és a jeggyűrűnek valami értékesebbet az nagyon gáz?

2020. dec. 20. 14:38
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3 Az ezüsthöz képest nagyon drága, az ezüst a legértéktelenebb nemesfém.
2020. dec. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Aranyhoz képest?
2020. dec. 20. 15:32
 6/9 A kérdező kommentje:
drágább mint az arany?
2020. dec. 20. 15:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ezüstöt vettem, gránit kővel
2020. dec. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5 Változó az árfolyama, volt már hogy olcsóbb volt az aranynál, volt hogy drágább. Nem tudom most mi a helyzet.
2020. dec. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az eném igazgyöngy, ezüst foglalatban, a páromé gránátkő szintén ezüsttel.
2021. szept. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!