Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Minimalista eletmodot kovetok:...

Minimalista eletmodot kovetok: hany parfumotok van?

Figyelt kérdés
Minden masban eleg szepen kiszelektaltam a felesleges cuccokat, de a parfumok a gyengeim, mindig megtetszik egy uj illat, illetve a regiektol is nehezemre esik megvalni (azaz nem ujravenni oket, ha elfogytak). Viszont igy eleg sok penz elmegy ra, aminek nem orulok. Ezert erdekelne, masok hogyan oldjak ezt meg. :)
2021. febr. 6. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2. Egy nyári, egy téli. Ha kifogy, akkor veszek újat.
2021. febr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

Én nem vagyok minimalista, de nekem egy. A leírásodból nekem úgy tűnik, hogy neked a parfümök fontos szerepet töltenek be az életedben. Ahogy én olvastam, a minimalista életmódnak az a lényege, hogy ne legyenek felesleges holmiid. Szóval szerintem érdemes lenne felépíteni egy struktúrát. Pl. mit használsz télen, különleges alkalmakkor, szerdánként, edzés után, stb. Ahogy gondolod.

Másrészről, szerintem nem kell mindenben minimalistának lenni. Ha te élvezed, hogy reggelente válogatsz a parfümeid között, akkor értelmetlen kidobni őket. Mármint minek? Hogy időt spórolj? Mire? A telefon nyomkodásra? Azzal töltsd az idődet amit szeretsz.

2021. febr. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem általában 1 van.

Itthon összességeben azért több van.

2021. febr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Nekem nulla, nem szeretem a parfümöket. Az egyetlen illatszer a deo, amit használok
2021. febr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szeretem a szep illatokat, de osszessegeben ugy erzem, tul sok penz megy el rajuk, amit ertelmesebb dolgokra is fordithatnek (peldaul elmenni nyaralni, ha majd lehet :), es alapjaban veve feleselegesnek is tartom, hogy ennyi parfumom legyen. Szoval szeretnek ezen valtoztatni, de egyelore nem birtam eldonteni, melyik legyen azba max. 2 illat, amit megtartok es ujravehetek, ha elfogy. :) Koszonom az eddigi valaszokat, johetnek meg nyugodtan!
2021. febr. 6. 15:12
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is imádom a parfümöket, de igyekszem több árkategóriából venni. Hétköznapra van olcsóbb, egyszerûbb illat, és van egy amit különleges alkalmakra tartok.
2021. febr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
1
2021. febr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Krémmánia fórumon szerettem volna erről kérdezni, mert pár éve gyűjteni kezdtem a parfümöket és az elején még tudtam tartani magam, de most volt pl. ősszel is, hogy rengeteg pénzt elvertem drága parfümökre (niche kategória).

Engem az vigasztal kb. mint amit a kedves második válaszoló írt, mások is rengeteget tudnak költeni hobbikra. Most azt csinálom, ha venni szeretnék új parfümöt, megválok egytől-kettőtől, amit tényleg nem használok.

Valaki kis fújósokat, mintákat vesz, pl. krémmánián, de nekem kell az élmény, az üveg szépsége, sajnos. :(

Szoktam olvasgatni fragrantica-n, basenote-on fórumot, hát ott nem egy parfümkedvelő vagy inkább mániás írta, hogy 200+ parfümje van. De krémmánián is ha megnézed az eladó parfümöknél néhény eladónak több mint száz méregdrága parfümje van feltéve, fújospkat ad el belőle.

Ami vicces, hogy amúgy alig fújom be magam, ha emberek közé megyek. Nem akarom őket zavarni az illattal. :)

2021. febr. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ami érdekes, hogy cipőm viszont alig van, ruhát sme veszek gyakran, tehát mindenből a legszükségesebb. Kivéve parfümből és könyvből.
2021. febr. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Detto, cipom es taskam alig van, ruham sincs tul sok, mindenben meg tudom tartani a merteket, csak parfumoknel nehez :D Habar most hogy irtad, hogy valakinek tobbszaz van, kicsit megnyugodtam. Nekem kb 10 van jelenleg, de ezt is soknak erzem. Vegul arra jutottam, hogy felvaltva fogom hasznalni ezeket, es amig elfogynak, eldontom, hogy mi az a max 2, amit megtartok. Ujat venni pedig szigoruan tilos, amig ezek el nem fogytak. :D
2021. febr. 7. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!