Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Furának tartják mások,hogy...

Furának tartják mások,hogy nem sminkelek és nem hordok ékszert?

Figyelt kérdés

Régóta nem sminkelek egyáltalán,az ékszerek meg zavarnak. A körömlakkokat is utálom. Eddig nem is érdekelt annyira, de ma szöget ütött a fejembe hogy megnézem,hány emberrel találkozok,akin nincs smink...és konkrétan egy felnőtt nővel sem találkoztam,akin ne lett volna valami.

Igazából szép a bőröm,a szemöldököm,a szám, szempillám, a hajszínem is tetszik így nem érzem szükségesnek. Mások amikor rám néznek,vajon hiányolják? (Mondjuk az is lehet,hogy nem érdekli őket.)


2023. szept. 9. 23:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szoktam sminkelni, az ékszerek engem is idegesítenek:')


Nem tudom merre szoktál járni, de én azért láttam már több nőt is smink nélkül:)


Szerintem senkit sem érdekel, hogy mit visel a másik, úgy vagyunk vele, hogy ezzel nem bánt senkit, csinálja, ahogy neki jólesik:D

2023. szept. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én pont az ellentétjét látom ennek! :) Régen úgy voltam vele én is (tizenéves koromban), hogy "az a normális, ha sminkelsz". Azóta persze felnőttem, érettebb lettem, és már nem így látom, és már sokkal nyitottabb szemmel járok, és pont ezért vettem észre, hogy rengeteg fiatal nőn nincs smink. Amúgy engem nem izgat, hogy ki sminkel, ki nem. Tinédzser koromban mindenhol csak a sminket láttam, youtube-on is láttam, hogy mindenki mennyi sminket rak magára, és elkezdtem ezt természetesnek kezelni, ami nyilván nem volt jó. Viszont szerencsére érettebb lettem, felnőttem, és most már nem látom a sminket egy szükséges dolognak, hanem inkább úgy tekintek rá, mint egy kellékre, ha esetleg extrábban szeretnél kinézni aznap.
2023. szept. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A bevásárlóközpontban és buszon néztem. Persze sokan úgy tüntek elsőre,hogy nincs smink de aztán mégis láttam mindenkin szempillaspirált,tusvonalat. Talán 1-2 nő volt,akin nem volt festék,de ott volt hajfesték,ékszerek és körömlakk. És voltak idősek,meg fiatalok,sőt még nagyon elhanyagoltnak kinézők is,de még rajtuk is volt valami kis festék. Úgyhogy így a semmiből egyszer csak nagyon furának éreztem magam. Nem is tudom, el fog-e ez múlni,vagy ezentul mindig kissé hülyének fogom érezni magamat.
2023. szept. 9. 23:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos bőrbetegségem van, rosacea, életem végéig szophatok ezzel, de nem ez az oka, hogy nem sminkelek.


Kipróbáltam a sminkelést, az alapozót, spirált, rúzst, szemhéjfesték... Na nem együtt ezeket. Az évek alatt próbálgattam, de a szolíd rúzs kivételével mindegyik zavart, és a rúzs szükségét sem éreztem, hogy igazán kellene. Elkenődött, nem kenődött el? Nem lehet arcot mosni csak úgy, nem lehet kifogni egy esőt, kvázi nem nem viszkethet az arcom, illetve nem engedhetem meg, hogy megvakarjam. Még a kínais dolgok sem 1000 ft, hát ha még márkásat vesz az ember, és ehhez még jön a sminklemosó, meg az a sok idő, ami elmegy a sminkelésre...


Én nagy ásza vagyok a türelmnek, de a sminkelésre nincs kapacitásom.


Egyébként egész szép arcom van, csak ugye életem végéig kísérőm a rosacea. Bőrdoki ajánlotta az orvosi sminkeket, hogy azzal elfedni, mert az növelheti az önbizalmat, ami tök jó ötlet lenne, ha nem 10-15+ ezer körül lenne egy normál, még csak nem is nagy tubus alapozó vagy mi az öreganyám kínja.


Az ékszerek... Hát néha van olyan időszakom, hogy egy jópofa kitűzőt (nem a kör alakú és lapos felületűre gondolok) a felsőm alsó oldalára teszek, vagy egy kihajtható órás nyakláncot felveszek, van néhány nagyon szép színű, bojtos fülbelóm, egy hóemberes (karácsonyi feeling), meg talán valamennyi... De zömében teher, akár hónapokig, fél évig, évekig is elvannak a dobozban. Az megint más lenne, ha mondjuk attól, aki kedves a szívemnek kapnék egy láncot egy függővel. Azt szívesen hordanám, ahhoz is, amihez nem megy, mert szeretettel emlékezek rá, és ez lehetne egy sima bizsu vagy cukorkarkötő, nem számítana. De ilyenem nincs, szóval mindegy.


Mások fejébe nem látok, hogy furának tartanak-e engem, de részemről úgy vagyok ezzel, hogy mindenki tegyen, ahogy jólesik. Olyan sokan vagyunk, és mindannyiunknak más áll jól, más követünk és használunk.

2023. szept. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindenki magával van elfoglalva, pont, ahogy te.
2023. szept. 10. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Noren1989 ***** válasza:

Hàt figyu...mi nem talàlkoztunk veled soha, honnan tudjuk, h hiànyzik-e rólad a smink, vagy te vagy a legbambàbb nő a vidéken?


*Bombàbb

2023. szept. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
csak szimplán nem vagy nőies csajszi, nincs ezzel semmi baj 🙂
2023. szept. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem
2023. szept. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Metionin ***** válasza:
74%
Nem, legtöbben ezt nem figyelik. Ha nincs rá szükséged vagy nem szereted, ne sminkelj és kész. Örül neki, hogy a természet normális szemöldököt és szájat adott, sokan nem sminkelnék ezeket, ha alapból szép, látható lenne nekik.
2023. szept. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem sminkelek, pedig sem a szám, sem a szemöldököm nem látszik magától. De ez van. Régebben sminkeltem, aztán meguntam. Mondjuk kis fülbevalót meg a jegygyűrűmet hordom. Minden más zavar.

Soha senki nem nézett emiatt furán. Szerintem sokan nem sminkelnek. Mondjuk BTK-ra jártam, onnan van sok ismerősöm, lehet ez torzít.

2023. szept. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!