Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nulla sminkelési tudással mit...

Nulla sminkelési tudással mit vegyek, hogy legalább valahogy kinézzek a fotókon?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt meg néha használtam ezt-azt (szempillaspirál, rúzs, BB krém, alapozó), de egy jó ideje már semmit se használok, és amikor használtam, akkor se voltam benne túl jó. Most viszont lesz egy esemény, ahol fognak fotózni, így szeretnék majd aznap kicsi sminket feldobni. Nem lesz időm előtte sminkeshez elmenni, meg nem lesz olyan barát se velem, aki meg tudná nekem csinálni.

Mit kellene vennem, ami egy alap sminkhez elég lenne? Főleg az lenne a cél, hogy ne legyek foltos, ragyás a képeken. Azért hagytam még a BB krémet is abba, mert úgy éreztem irritálja a bőröm. Elég érzékeny bőröm van, főleg hideg, szeles időben, ami miatt kispirosodik foltokban az arcom.

Rúzs + szempillaspirálra gondoltam, és emellé kellene a bőrömet takarni, hogy elfogadhatóan nézzek ki fotókon. De fogalmam sincs, mi-mire való, mit kellene egyáltalán keresnem erre a célra boltban.


febr. 14. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:
16%
Milyen magas vagy, és mennyi a súlyod?
febr. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha rutintalan vagy, mégis csak egy színezett arckrém lenne a leginkább rizikómentes, szépen fedve sminkelni maszkhatás nélkül nem lehet szövegekből megtanulni, komolyabb próbálgatások kellenek videó esetén is.


Én La Roche Posay Effaclar Duo színezett arckrémet kennék rá, és ahol esetleg gyulladt pattanás van, arra korrektort és fölé ismét egy kis Duo-t (ezt már az egységes szín miatt, hogy ne legyen egy más színű foltként kiemelve a gyulladás). Amiért ez: soha nem foltosodott vagy kenődött szét az arcomon és pattanáskezelő hatóanyagokkal van tele, ezért láthatóan gyógyítja is a bőröm. Mivel segít kitiszítani, amikor problémás a bőröm, minden nap használom.

Vigyázz, a "light" árnyalat inkább egy közepes, egészségesebb arcszín, a "medium" meg kreol bőrre lehet jó. Le kell húzni a nyak irányába, hogy oda is jusson valamennyi, összemosódjon a saját bőrszíneddel.

Hiába szeretnél erős fedést, nem javaslom, hogy tonnaszám kend fel. Nem tökéletes, hanem egységesebb bőrt csinál, ezt előre érdemes elfogadni.

Őszintén nem tudom, ez segít-e de remélem. Gyógyszertárban árulják, esetleg lehet termnékminta belőle, hogy ki tudd próbálni, legalább is egy kérdést megér.

febr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, abszolút segített a válaszod!

Nem is nagyon szeretnék olyan termékekből bevásárolni, amiket később nem használnék. Csak legalább egy kicsi javítást.

Elég világos bőröm van, már-már vámpírnak is elmennék. A light a legvilágosabb opció?

febr. 15. 15:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, csak ez a két szín van. Télre nekem van itthon a színesből és a színezetlenből is, és a kettőt keverem, azzal kenem be az arcom, én is elég fehér vagyok. Így viszont kevésbé fed, ugyanúgy gyógyít.


Nekem mondjuk kibírja az arcom az önbarnítót is, szóval amikor nincs begyulladva, önbarnítós testápolóval vékonyan bekenem, 1-2 órával később lemosom és mehet effaclar utána. De kimonottan a fotózás előtt közvetlenül ne kezdj soklépcsős kísérletbe, mert túl sok az ismeretlen, túl sok helyen csúszhat félre.

febr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!