Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért van minden 2.nőnek...

Miért van minden 2.nőnek géllakkja/műkörme?

Figyelt kérdés
Nem ítélkezés, csak érdekel mi a jó benne
márc. 29. 19:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
23 éves vagyok, nekem pl nincs, és nem is volt, pedig szeretek adni magamra, de valamiért engem nem vonz. Anyámnak viszont van, már elég régóta, és azt mondta, hogy náluk a munkahelyen kicsit "elvárás" hogy legyen, mert mindenkinek van, és mindig nézik egymás körmét(értelmiség munkája van, tehát nem gyári dolgozó vagy ilyesmi). Szóval ez is közrejátszhat, persze nem minden esetben erről van szó. Barátnőm pl már nem is tudna XL-es körmök nélkül élni, mert annyira szereti.
márc. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Nekem műkörmöm sose volt, géllakkozom itthon pár éve. Én nem szeretem a natúr körmöket magamon, viszont a hagyományos festés rohadt hamar lepattogzik.
márc. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azért, mert borzasztóan gyenge és törékeny a körmöm, annyira, hogy hiába vágom tövig, 2 nap alatt biztosan beszakad, letörik stb. Az meg egyrészt fáj, másrészt beleakad mindenbe és kitépi a ruhámat. Ezért csináltatok rá erősítést és géllakkot. Tehát nálam inkább a biztonság és a kényelem dominál.
márc. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert sok nő szereti, ha ki van festve a körme, viszont a sima körömlakk jó esetben kibírja pár napig, utána meg elkezd lepattogni a köröm felületéről. Szóval pár naponta ki kell festeni a körmöt, ha azt akarja az ember, hogy mindig tökéletesen nézzen ki a köröm, lepattogott rész nélkül.


Erre jó a géllakk. Nem műköröm, hanem a saját körmöd, viszont tartós, több hétig szép marad, nem fog a lakk lepattogni. A géllakk igazából annyi, hogy UV/LED lámpa alatt szárad meg a lakk, szóval ez sem egy nagy ördöngösség.


A műköröm pedig leginkább arra jó, hogyha az ember hosszabb körmöt akar, de a sajátja gyengébb, letörik, illetve nyilván ez esetben is a lakk több hétig rajta van a körmön, nem pattogzik le. Szóval a műköröm igazából a gyengébb, könnyen letörő körmökre "megoldás", egybe vegyítve azzal az előnnyel, hogy több hétig szép színes lesz a köröm.


Én például géllakkozni szoktam magamnak, vagy néha sima körömlakk. Szeretem a géllakkot, mert hetekig nem kell foglalkozni a körmökkel akkor, a sima körömlakknál pedig nekem a 3 ezres körömlakk is jó ha max. 2 napig bírja jó állapotban, utána már csúnya.

márc. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
Hatalmas divat lett. Sokan már az alap ápoltság részeként tekintenek rá. Nagyon durva, alig látok natúr körmű fiatalabb nőket a világban.
márc. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
#5 ez tényleg igaz, hogy sokan már az alap ápoltság részeként tekintenek rá, és tényleg nagyon durva. Volt egy ismerősöm, akinek tiszta lepedék, meg fogkő volt a foga, büdös is volt, mert csak két naponta zuhanyzott, ápolatlan volt a bőre, bezzeg műkörme, meg műszempillája az volt, na én az ilyen nőktől hányok. Azzal viszont nincs problémám, ha valakinek van, viszont akkor az alap higiénia is legyen meg.
márc. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Metionin ***** válasza:
100%
Elérhető és sok nőnek a természetes körme nem szép vagy gyenge. Én pl. végigpróbáltam sokféle erősítőt, szedtem direkt erre vitaminokat, mégis állandóan beszakad, mert pici a körömágyam és nem tartja meg a körmöt. Mióta erősített gélem van, esztétikus a kezem és nem olyan, mint egy 5 éves kisfiúé. Rászánok 2 hetente egy órát és újabb 3 hétig nem kell foglalkozni vele, nem félek hogy tövig beszakad ha pl. belenyúlok a táskámba, ami előtte sokszor előfordult. Sokaknak a munkája is olyan, hogy a saját körme nem bírná, vagy nincs idejük, türelmük, kézügyességük foglalkozni ezzel és egyszerűbb ha megcsináltatják.
márc. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Jó mert figyelemfelkeltő és ribis
márc. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
nekem nincs, pick me (#notlikeothergirls)
márc. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Egyre inkább divatosak ezek a rendszeres karbantartást igénylő és ezáltal igen költséges szépítészeti tunningok. Mint például épített pilla, póthaj, géllakk vagy épített köröm, kozmetikai tetoválások. Mint ahogy festetlen hajú nőt sem igen találsz már, a természetes szépség fogalma az óvodában véget ért. Most ennek a korát éljük mert megtehetjük....
márc. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!