Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Bennetek nincs olyan hogy...

Bennetek nincs olyan hogy végigszagoljátok a parfümeiteket és mindegyikrol eszetekbe jut valamilyen életszakasz és felidezodnek emlékek?

Figyelt kérdés

Bennem igen, imádom^_^

Ha gondoljátok írjátok le melyik mire emlékeztet.



ápr. 8. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs sok dezodorom és hasonlók, de ha előszedek 1-1 régit, akkor igen: elkezdek agyalni a múlton. Több helyen laktunk már, így különöző helyekhez köthetőek ezen illatok.
ápr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem. Nem tartok meg sokéves parfümöket.
ápr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, kellemes emlékek általában. Fiatalkori pasizás, forró nyári éjszakák, a régi banda együtt. Csupa nosztalgikus emlék. Van, hogy jobb lesz tőle a kedvem, de általában rájövök, mennyire hiányzik az az élet.
ápr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

De igen, nagyon érzékeny vagyok az illatokra és hajlamos vagyok őket emlékekhez csatolni.

De nemcsak parfümökkel vagyok így. Pl. Amikor óvodás voltam, a labdának volt egy jellegzetes édeskés illata. Némelyik tárgyon még szoktam ezt az illatot érezni, és gyerekkori emlékek jutnak eszembe.

ápr. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
100%
Igen, nekem is nagyon erős az illatmemóriám és a hangulatomra is hatnak az illatok. Rengeteg kis kiszerelésű illatot tartok és mindig az aznapi hangulatom, céljaim döntenek, hogy melyiket fújjam. De van, amit csak azért tartogatok az üveg alján, mert kellemes emlékem kötődik hozzá de magát a parfümöt már nem lehet kapni.
ápr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon érdekes téma. A negatív: édesanyám sok évvel ezelőtt bekerült a kórházba. Akkoriban használt egy parfümöt, sajnos a nevét időközben elfelejtettem. No ez a parfüm beleborult a kórházi szekrény fiókjába. Amikor mentem hozzá látogatni, és valamit a fiókba raktam mindannyiszor megcsapott a parfüm illata. Én azt a parfümöt akkor annyira megutáltam, hogy képtelen voltam elviselni magam körül, és neki is mondtam amikor kijött, hogy váltson másra ha lehet.

Pozitív, bár ez nem parfüm hogy elmentem egy új fodrászhoz aki életem legjobb frizuráját vágta, és szárította nekem, és amikor vasalta a hajamat egy gyümölcsös illatú hővédőt fújt rá a LISAP márkától, aminek rendkívül finom gyümölcsös illata volt. Ezt a hővédőt használom a mai napig, és imádom, ha megérzem az illatát egyből felidéződik az a kellemes emlék milyen boldog voltam akkor az új frizurámmal, milyen szépnek éreztem magam :)

Vannak olyan parfümök amiket bizonyos életszakaszaimban használtam, de már képtelen lennék őket magamra tenni.

ápr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Már amikor először kapcsolatba kerültem az összes parfümömmel, már akkor előjöttek olyan érzések, emlékek, hangulatok, aminek hatására megvásároltam őket.

A bennük megélt valóságos élmények, események csak tovább fűzik a “közös történetünket”.

Már nem csak azt tudom elmondani az egyik kedvenc parfümömről, hogy lehetetlenül friss, olyan hangulata van, mintha egy fesztiválon lennék, hanem azt is, hogy ténylegesen elmentem vele egy fesztiválra, ahol nagyon jól éreztem magam, és volt idő, amikor az összes randimon ezt viseltem.

ápr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nyaraláskor mindig veszek valami új illatot, pont ezért, hogy mikor hazaérek, onnantól azt az illatot mindig ahhoz a helyhez és élményekhez tudom kötni.
ápr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!