Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szájfényektől és csillogó...

Szájfényektől és csillogó ruzsoktol erős fájdalmas allergiás reakcióm van. Olvastam másoknak is van ilyen. A matt folyékony ruzsoktol nekem nincs. Tudom milyen mérgező anyagok vannak a sminkekben. Miért teszik ezt?

Figyelt kérdés
2024ben miért kell ilyeneket gyártani. Ennyire el akarnak mérgezi bennünket? Nem sminkelek minden nap, de néha jó érzés lenne egy csillogó szájfény. Sorra olvasom hogy csomó embernek mar, a szemre való folyékony állagú csillogó festékek is.

ápr. 23. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Az, hogy valami allergén, nem jelenti azt hogy méreg.
ápr. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem mérgező semmilyen anyag, ami a kozmetikumokban van. Különben nem kerülhetnének forgalomba.

Az van, hogy egyéni érzékenység, allergia lehet valamilyen összetevőre. De ezt neked kell kitapasztalni, hogy mire. Ahány ember, annyiféle bőr, annyiféle érzékenység.

Ez nem a kozmetikumok hibája, csupán önismeret kérdése. (Egy sminkes)

ápr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Akkor már tiltsuk be a mogyorót is, mert sokan allergiások rá...
ápr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor miért van róluk annyi cikk hogy milyen ártalmas összetevők vannak benne? Omg... Igen, nyilván mogyoró allergia is van, de nem kell cinkusnak lenni. Azért van annyi "egészséges" ember ma már, mert az élelmiszeripar arról híres milyen tökéletes ételeket állít nekünk elő, nem hiába az a rengeteg feldolgozott étel. Kicsit tájékozódni is lehetne mielőtt lekezelően válaszolsz.
ápr. 23. 16:16
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez a magyar gyakori kérdés színvonal látom még toppon van.
ápr. 23. 16:18
 6/8 A kérdező kommentje:
Kapásból beírod angolul és a CNN oldalán is találsz erről cikket... Olvasni kell emberek...
ápr. 23. 16:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor se méreg minden amire te allergiás vagy, ha ez téged nagyon bosszant és mindenkire nyomkodod a pirosat. Ha mindent betiltanánk amire valaki allergiás, akkor semmi nem lenne legális kb.
ápr. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen összetevőkre vagy allergiás pontosan, de ha szeretnél egy kis egészséges fényt a szádra, próbáld ki a Laneige ajakmaszját.
ápr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!