Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mi a gond a rózsaszín hajjal...

Mi a gond a rózsaszín hajjal meg hasonlókkal az iskolában?

Figyelt kérdés
miért baj ha, pl egy lány erősen sminkeli magát rózsaszín a haja és pirszingje van az iskolában?? ezzel nem árt senkinek, akkor mér basztatják mindig? egyszerűen nem értem minek ezt megtiltani ha neki ez tetszik mér nem hordhatja?
2008. febr. 3. 20:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Mert feltűnő és kitűnik a tömegből. Az én sulimban anno még felíratos pólókat sem volt szabad viselni. Nem minden tanár fiatal, rossz szemmel nézik a feltűnést, náluk ez már fiatalkori lázadás. Abban viszont egyetértek velük, hogy a suliban elég egy szolid smink, nem kell divatbemutatót tartani, hiszem az iskolába okosodni járnuk.
2008. febr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Az iskola nevelni próbál. Ha mindent minden gyerekre ráhagynak, akkor a következő meg azzal jön: mi a fenéért kell nekem matematikát tanulni, mikor ügyvéd lezsek mint az apukám?! Na és akkor lassan eluralkodik a káosz.


Ezért van pl. minden suliban házirend. Ha abban leírják pl. hogy festett hajjal, vagy piros körömmel, vagy pirszinggel, vagy mittudoménmivel nem szabad iskolába járni, akkor azt a tanulóknak tudomásul kell venniük. Hiszen felnőttként a munkahelyen is lesznek előírások amit be kell majd tartanod.

2008. febr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Na most aki rájön, hogy hülyeség matekot tanulnia, annak valószínüleg nem más hajszíne fogja befolyásolni az "öntudatra ébredését". Azt hiszem, a tanárok azért nem tűrik az ilyesmit, mert annak idején őket sem hagyták megnyílni, kibontakozni. Valamint ez a kinézet merőben ütközik az ő régies elképzeléseivel, túlságosan konzervatívok...Én úgy gondolom, hogy legyen bármilyen idióta kinézete az illetőnek, joga van hozzá, hogy úgy alakítsa magát, ahogy az neki tetszik. Persze emiatt megjelenik sok utánozós, lázadó, "felveszek gyorsan egy hozzám nem is illő stílust, mert megelégeltem, hogy anyuci meg akarja mondani, mit tegyek, és ki szeretnék tolni vele" tini, akiknek fogalmuk sincs arról, hogy miért lóg az arcukba a hajuk, és miért néznek ki fiú létükre úgy, mint a lányok...A lényeg tehát az lenne, hogy a stílus számít, amit magadnak alakítassz ki, és nem azért, mert valami híresség és egyéb másolata akarsz lenni. Ha ez így van, akkor nincs vele bajom, ellenkező esetben sem tiltanám be, viszont akkor jogosnak tartanám a szánalmas jelzőt...
2008. febr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
pontosan erről van szó!:)
2008. febr. 7. 21:10
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Nekem volt egy toritanarom (ferfi) cirka 1991-ben fulbevalot hordott. Igazabol sosem tudtam meg mi volt az egyontetu velemeny a diaksag reszerol, mert nagyon rosszindulatuak a "gyerekek" sokszor. Ha van az a baj, ha van az a jo es stb...en birtam a tanart - bar nem o volt a legjobb toritanar az eletemben - nem gondoltam rola, hogy homokos es ilyesmi. A tanari kar ugy dontott, hogy nem jo peldat mutat a diakoknak, vegye ki a fulebol a karikat.

Igazabol a rozsaszin haj meg a piercing az arcon kisse tulzas. Ertheto az onmegvalositas, hiszen nekem is volt kek hajam meg egyebek...aztan kinottem. Te is kifogod...mi lenne, ha a nyari szunetre hagynad a rozsaszin frizurat? Akkor senkit nem irritalsz max. a szuleidet...

2008. febr. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Egész egyszerűen: mert gáz! Már bocsánat, de sosem értettem az olyanokat, akik nagyon feltűnő külsővel azon nyavalyognak, hogy miért bámulják őket meg stb. Ha valakit zavar, hogy foglalkoznak a feltűnő külsejével, akkor ne legyen feltűnő és nem fogják b...tatni. Ha meg kell a feltűnőség, akkor viselni kell a velejárókat. Ilyen egyszerű.
2008. febr. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az iskola agymosás, és ott "nevelnek" (arra hogy legyél ugyanolyan egyforma birka mint a többiek, hogy legyél a szürke tömeg része). Mondhatnám hogy azzal van baj hogy fested a hajad, és az nem természetes, de szőkéket békében hagyják többnyire. És az erős smink se baj, ha beleillessz a tömegbe, és nem egyedi az az erős smink, hanem 10kiló vakolat, "normális" színű szemfesték... Legalábbis ez a tapasztalat...
2008. febr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
94%

Szerintem szimplan nagyon hulyen nez ki a rozsaszin haj. Ugyanugy ahogy a kek, zold, stb. Dehat, en mar kinottem a lazado korbol, es mar nem akarok mindenaron valami hulyeseggel kitunni.

Tudod mit? Inkabb tunj ki a szurke agymosott tomegbol (hogy idezzek az elottem szolotol) az eszeddel, a humoroddal, a kedvessegeddel...az maradandobb emleket hagy mindenkiben :).

2008. febr. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
nálunk nincs ezzel probléma, elfogadják!
2008. márc. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nemhogy rózsaszín haj, de még a halálfejeket ruhán, meg bakancsot sem engedik. De nem nagyon szokott érdekelni:D
2008. márc. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!