Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mennyibe kerül a szines...

Mennyibe kerül a szines kontaktlencse?

Figyelt kérdés

arra gondolok, ami pl sötétbarna szememből kéket csinál. remélem olyna válaszoló is tud írni, akinek már volt ilyenje...

hol vehetnék, ahol meg is mutatják, hogyan alkalmazzam?


2008. febr. 6. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem volt kontaktlencséd és szemüveges vagy, akkor tudom javasolni az optikákat. Nem olcsó, de nekem ott mindig jót tudnak mondani. :)

Ha jól látsz, nincs baj a szemeddel, szerintem akkor is érdemes ott megkérdezni, egyáltalán azt, hogy elviselné-e a szemed. Ők biztos tudnak olyat adni, ami megfelelő, ugyanis nem mindegy, hogy milyen márka, milyen áteresztőképesség, ésatöbbi...

Az ára a sima kontaktlencséhez képest nem olcsó, egy pár kerül annyiba, mint a sima kontaktlencséből három pár.

Én pl. 6-7 ezer forint környékén veszek 3 párat (ha neten rendeled, akkor olcsóbb és ráadásul ki is szállítják), ugyanezen az oldalon a színes lencse 5-6-7-8+ ezer /pár.

2008. febr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hónapos színes lencsét 8-13ezer Ft-ig lehet kapni,de gondolom már van drágább is.Én egy nagyon szép aqua kéket használtam a zöldesbarna szememre,teljesen elfedte.Vigyázni kell,mert valamelyik lencse nagyon mű,csúnya a tekintet tőle.:) Mindenképp menj el optikába,ahol fel is próbálhatod,valamint betanítanak a használatra!
2008. febr. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szija, tényleg fel kell elötte probálni. Nekem barnászöld szemem van, és kék lencsém, mindenki dicséri én is imádom. Egy csomagban 3darab van és vettem 2csomagot, igy elég 3honapra, összesen 12000Ft volt és ez volt a legszebb rajtam, pedig a többi mind többe került. Ha elmész be is fognak tanítani, viszont lehet olcsóbb, ami nincs dioptria, nem tudom neked van-e rá szükséged.
2008. jún. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pár hete a barátnőm rendelt magának. Mi is azt hittem, hogy bemegyünk, megmondjuk,hogy kell egy zöld fedőlencse, kifizetjük aztán viszlát :D

Hát nem :D Először kell egy alkalmassági vizsgálat az optikában (ez 3000 ft volt), hogy egyáltalán a te szemedre lehet-e lencsét tenni (a szemgörbületen múlik).

Azután elénktettek egy rakás katalógust, hogy válasszuk ki, milyet szeretnénk. Ebből adtak mindtát, amit feltett először a szemorvos. Aztán a mintát odaadták, amit otthon kell gyakorolni, hogy hogy kell betenni. És szoktatni kell a szemet. Első nap fél órát volt benne, következő nap egy órát stb.

Közben megrendeltük a végleges lencsét is, ami 12E ft volt plusz a folyadék kb ezres.

Vigyázz, hogy vannak kiemelő és fedő lencsék. A szemszín megváltoztatására csak a fedőlencse alkalmas, a kiemelő nem.

Jó tortúrát, az eredményért megéri :)

2008. júl. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Helló.Nekem aqua kék kontaktlencsém van,és imádom.Sokkal jobb,mint a szemüveg.Igaz miután nekem a kt szemem eltérő dioptriájú,azért 6 hónapra kapok kevesebb időre nem.Ez 30.000 Ft-ba kerül.De ah még nem volt kontaktlencséd,akkor előtte mondjuk az optirisbe 1 hónapra próbalencsét adnak,hogy bírja-e a szemed.És csak aztán adnak színeset.Persze ott egy szemorvos meg is mutatja,hogy hogyan kell betenni ill. kivenni.Remélem segítettem. :)
2008. aug. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Fedő színű lencsét válasz, pl CIBA Vision FreshLook Colors, vagy az Adria True Saphire. Itt van egy teszt róla: [link]
2010. jan. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Szia!


Igaz már nem új a kérdésed, de talán még érdekelnek a színes lencsék. :) Ezt az oldalt épp ma találtam: [link]

Ezek picit extrémek, de talán megtalálod a számodra megfelelőt.

2011. jan. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!