Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Árt a szemüvegkeretnek, vagy...

Árt a szemüvegkeretnek, vagy a lencsének, ha alkohollal tisztítom?

Figyelt kérdés
Nemrég szemüveges lettem, és nincs tapasztalatom. A szemüvegtisztító spray-jel nem tudom foltmentesre tisztítani, 99.7%-os isopropil alkohollal viszont, amit lcd-hez használok, foltmentesre törölhető, de félek, hogy leoldja a lencséről az uv szűrő réteget, vagy árt a keretnek ami végig műanyag borítású. Lehet tőle baja?
2011. márc. 31. 09:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szemüvegtisztító folyadék + szemüvegtisztító kendő megtisztítja, némelyik folyadékban is van alkohol. Van kendőd? Azzal mindenféle folyadék nélkül szépen meg lehet pucolni, én általában csak azt használok, folyadékot csak akkor ha vmitől nagyon piszkos lett.

Ha az alkohol a lencsét nem is, a keretet károsíthatja, leoldja róla a festéket.

Én a keretet szappanos vízzel szoktam tisztítani, ha pl. megizzadok és a fülénél meg a papucsnál zsíros lesz. A papucsot amúgy sem árt pucolni, elég gusztustalan tud lenni, ha besárgul.

2011. márc. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
leoldja a védőréteget ne tedd én is csináltam olyan lett a szemim mint a szivárvány
2011. márc. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!