Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Füllyukasztás felül: hogy...

Füllyukasztás felül: hogy történik és milyen fülbevalót vegyek?

Figyelt kérdés
A fülcimpám felső részébe szeretnék fülbevalót. Nem tudom, pontosan hogy működik a lyukasztás vagy lövetés (??), ezért szeretnék segítséget kérni. Leírnátok, hogy pontosan hogy történik? Valamint milyen fülbevalót érdemes venni? Mindenképpen ékszerésznél szeretnék venni, egy kis kőre gondoltam. Olyat kell venni, aminek rövidebb hátul a "rögzítő része"? Mert gondolom hátulról csúnya, hogyha a fülemből fent kiáll vmi. Azért ott jobban lehet látni, mint alul. Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 21. 12:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A porcodra gondolsz 'ott felül'? Mert azt ne ékszerésznél lövesd, nem ajánlom, könnyen eltörhet a porc, és kb. egy év, mire meggyógyul (velem az elsőnél ez történt sajnos... azóta piercingeshez járok) . Piercingessel szúrasd, és akkor hamarabb rendbe jön, de így is kb. 2-3 hónap.

Nem ajánlott túl rövid szárú fülbevaló, mert lehet, hogy szorítani fog, bár ez a porcod vastagságától is függ. Nekem egy normáls orvosi fém köves volt benne, olyan, amit alul a fülcimpába is lőnek, de mindig elszorította a fülemet, begyulladt stb. Piercingesnél szintén tudsz venni olyat, ami pont megfelelő a te füledhez.

2011. júl. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

ha kozmetikusnál csináltatod, akkor lőni fogják és akkor onnan 'kapsz' ékszert, persze választhatsz. vannak nagyon szépek, köves is.

porcba célszerűbb piercer-nél csináltatni, mert a lövés eltörheti a porcot a füledben és mivel ott kicsi a vérellátás nagyon lassan gyógyul és fáj.

ha megbízható helyen csinálod nem fognak neked belerakni olyan ékszert amit te veszel.. esetleg ha valami patkót szeretnél vagy hasonlót.

ott is ugyan úgy választhatsz az ékszerek közül, elég nagy a választék.

a menete: mielőtt csináltatnád egyél előtte 2-3 órával, bemész elmondod mit, hogy, hova szeretnél. a 'mester' berajzolja, h hova is lesz (ezt érdemes megcsinálni, mert ha esetleg nem oda szeretnéd lehet korrigálni), lefertőtleníti, elérzésteleníti (jégspray/Lidocain)~lövésnél nem szokták... ott nem is érzed (tapasztalat)~ utána a piercer átszúrja, átfűzi a piercinget és már kész is.

nem vészes, nem kell tőle félned. :D

2011. júl. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

Nekem a porcba van fülbevalóm. 3 éve lőtték de ugy tudom a pocban inkább furniszokák. Egyáltalán nem fájt szinte nem is éreztem. Egy ijen gyógyfülbevlót tett bele azt kelett egy pár napig hétig hordani egy ksi kerek gömb szerű [link] én tovább hordtam kb 1hónapig. Utánna olvastam h kell-e valamivel mosni ha baj van ha begyullad nekem nem volt vele bajom de sokan írták h a kamilla tea az jo.

Biztos h jobb amijeiknek kicsi a rögzítője, nekem most egy kis karika van benne, az jobban tetszik

2011. júl. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat! Pont oda szeretném, ahogy az utolsó képen van. Egy tetoválószalonban szeretném megcsináltatni, ők foglalkoznak ilyesmivel is, és ismerőseimtől úgy hallottam, hogy rendesek. Csak egy egyszerű követ szeretnék, úgyhogy majd tényleg ott kiválasztom, az biztosabb. Kicsit ijesztő, amiket írtatok, hogy eltörhet a porc :( Most akkor lövetni v lyukasztani, esetleg fúrni érdemes? Vagy azt majd eldönti, aki csinálja?
2011. júl. 21. 13:47
 5/15 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy fúrás... A lövés speciális pisztollyal történik, azzal nem ajánlott a porcba lőni, mert eltörhet. Piercinges a tetkószalonban szúrja, azaz speciális tűvel dolgozik, ettől nem fog eltörni.
2011. júl. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi :) Bocsi, hogyha hülyeségeket kérdezek, de abszolút nem vagyok jártas ebben a témában. Akkor ez végülis piercingnek számít?
2011. júl. 21. 13:57
 7/15 anonim válasza:
Igen annak, fülpiercing. Én is hallotam már h a porcnak baja lehet a löves miatt, nekem lőtték lehet eltört a porc de nem éreztem h különösebben fájna akkor sem meg utanna sem.
2011. júl. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen, hivatalosan helix piercing a neve.
2011. júl. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem számít piercingnek, vagyis én nem tudom :D

De én kozmetikussal csináltattam és nekem végig van lőve a fülem, semmi gondom nem volt vele, nem tört el begyógyult rendesen. Igaz az utolsónál kicsit nehézkesen ment át. :)

2011. júl. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
porcba nem lőnek hanem fúrnak
2011. júl. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!