Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ezüst nyakláncról le lehet...

Ezüst nyakláncról le lehet szedni ezekkel az elszíneződést?

Figyelt kérdés
Egerszalókon megfogta a gyógyvíz a láncomat, mindenhol fekete. Le lehet szedni sósavval, hidrogénper-oxiddal vagy a kettő keverékével? Mert a kettő keveréke oldja a rezet. Tudom, hogy az ezüst keményebb, de nem akarok kockáztatni. (Mielőtt valaki mondja, hogy vigyem ékszerészhez, szólok: már voltam. Leszedte róla, de egy hónapra rá ugyanúgy befeketedett, úgy, hogy nem is hordtam.)
2009. jún. 11. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
igen, fogkrémmel.
2009. jún. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az nem réz lerakódás, hanem ezüst-oxid.

Egy szivaccsal, sok fogkrémmel és kitartó tisztogatással elég hamar lejön. sósavat ne önts rá, mert felmarhatja a még nem oxidálódott ezüstöt is, vagyi tönkreteszi a láncot. Amúgy lehet venni ékszerésznél általában ezüsttisztító szert, de nekem a fogkrém még mindig bevált

2009. jún. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem réz van rajta, azt csak azért írtam, mert azt oldja és, hogy ezt nem-e. Megpróbálom a fogkrémeset. Köszönöm a válaszokat.
2009. jún. 11. 17:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
szódabikarbónás vízbe rakd bele pár percre, szebb lesz mint újkorában. én mindig így csinálom.
2009. jún. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt próbáltam elsőnek, sajnos nem vált be. :(
2009. jún. 12. 11:54
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fogkrém nem segít, igaz hogy nagyon fényes, csillogó lesz tőle, de a feketeség megmarad.

Én száraz szódabikarbónával szoktam dörzsölgetni(igaz az én nyakláncom lapos, szóval könnyű dörzsölgetni), azzal teljesen tisztára tudom varázsolni.

2009. jún. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Boltban lehet kapni ékszer tisztító oldatot, próbáld ki!
2009. jún. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Kipróbálom a szódabikarbónás ötletet, ha nem válik be, akkor az ékszertisztítót megveszem.
2009. jún. 14. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!