Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » 14 éves lánynak árthat a...

14 éves lánynak árthat a kontaklencse?

Figyelt kérdés
Szemüveges vagyok, de mivel sportoláshoz nem éppen a legpraktikusabb, ráadásul sokkal szebb vagyok nélküle, le akarom cserélni kontaklencsére. Árthat ez valamit a szememnek?:O 14/L

2012. jún. 20. 17:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

sztem nem

van vmi lágy a tesómnak is az van és azsongya h jó

amugy kédezz meg 1 szemészt

2012. jún. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nem sok osztálytársamnak volt ennyi idősen
2012. jún. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem 14 évesen az orvosom nem ajánlotta mivel kb 20 éves korig nőhet a szemgolyója az embernek. Nekem is sportoláshoz kellett volna. Én megpróbáltam a dolgot, a kontaktlencsét elég jól megszokta a szemem de a doki mondta hogy csak akkor használjam ha muszáj. Ezért vettem napi lencsét amit 1 nap után el lehet dobni azt akkor használtam amikor sportolni mentem vagy olyan helyre ahova azért nem előnyös a szemüveg. Suliba meg itthon pedig maradt a szemüveg.
2012. jún. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

nyugodtan használhatsz kontaklencsét ,semmit nem árt a szemnek ha úgy használod ahogy kell,

annyiban károsit ha pl nem mosol kezet előtte és elfertőzödik emiatt,de M már vagy annyira idős hogy tudd használni. Nekem is van , és 14 voltam amikor először használtam .

2012. jún. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.:)
2012. jún. 20. 17:58
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem árt, ha tisztán tartod, tiszta kézzel nyúlsz csak hozzá semmi bajod nem lehet tőle.
2012. jún. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

15 éves korom óta van, és sose mondta a szemészem, hogy nő a szemgolyóm és ezért nem ajánlja...Eddig ugyanazt a lencsét hordtam, most is, csak a dioptria változott.

Én azért kezdtem el használni, mert tesiórán már eléggé zavart, hogy nem látok, szemüvegben meg nem mertem. Egyszer felvettem, hát le is dobták kosárlabdával és elhajlott a szára...

Nyugi nyugodtan használhatod. :)


20/L

2012. jún. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem árt, nekem már 13 éves korom óta az van, és addig évente romlott egy dioptriát a szemem, mindig új szemüveget kellett venni. Amióta megvan a kontaktlencsém nem romlott egy felet sem 3 év alatt. Rengeteg 20 év alatti ismerősöm használja, és mi van akkor, ha nő a szemgolyója? Semmi... Tudni kell használni, nagyon tisztán kell vele báni, de nem nehéz egyébként, nagyon praktikus, és sokkal kényelmesebb. Nekem pedig mindenképpen megérte, mert olcsóbb, mint évente új szemüveget venni...
2012. jún. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

értem. köszi a válaszokat.:)

amúgy nem érzitek h egy idegen test van a szemetekben?

2012. jún. 21. 10:30
 10/14 anonim ***** válasza:

Az elején érezni fogod, de az se vészes. Aztán hamar elmúlik, és már semmit nem fogsz érezni. Nagyon kényelmes, csak ne felejtsd el kivenni. :)


20/L

2012. jún. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!