Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A smink 1000% hogy semmi kárt...

A smink 1000% hogy semmi kárt nem okoz a bőrnek akár 20-30 évnyi mindennapi sminkelés sem?

Figyelt kérdés
Én férfiként nem sminkelem magam, de érdekel. Gondolom senkinek nem marja le az arcát... Deha egy nő mindennap azzal kezdi a napot hogy smink, hétvégén is, télen-nyáron... Akkor mondjuk lesz bármi bőrhibája, allergiája vagy bármi negatív hatása?

2012. aug. 20. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, erőteljesen roncsolja vele a bőrét, mivel ezek mind kémiai anyagok. Nő vagyok, de eszembe nem jutna agyon sminkelni magamat. Csak akkor teszek fel egy kis szolid visszafogott sminket, ha például olyan alkalomra megyek (pl.: esküvő, ballagás, keresztelő stb.) De naponta nem.


22/L

2012. aug. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A smink rengeteget árthat a bőrnek. Elég megnézni pár alapozó/púder összetételét, a legjobbakban is vannak olyan dolgok amik fényérzékennyé teszik a bőrt, vagy épp a bőrrák kialakulását segítik. De még a sima arckrémekben is vannak ilyenek sokszor.

Én mindig vásárlás előtt ezeket neten megnézem, hogy csak olyat vegyek amiben nincs káros anyag.

2012. aug. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, nagyon káros tud lenni.
2012. aug. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Anyukám bőre pl kisokkolódott. Nem használt erős sminket sose, csak hétköznapokon kis alapozó, esetleg szemceruza, natúr szemhéjfesték, esténként rendesen lemosta, majd hidratáló krémmel kente.

Rosacea-s lett az arca, sőt ekcémás is lett egy részen. Kiderült, hogy az algopirin hatóanyagára allergiás, illetve sokkolódott a bőre, kb 2 hónapig nem kenhetett rá semmit, mire rendbe jött.

2012. aug. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A smink árt a bőrnek, e tény.
2012. aug. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Én ezt olvastam a napokban:

Tévhit: A napi szintű sminkhasználat károsítja és öregíti a bőrt.

Valójában: Éppen ellenkezőleg. Az utcára kilépve rengeteg veszélyforrás közelíti meg a bőrt, mind például a napsugárzás, a por és más szennyeződések. Ezektől mintegy falat képezve védi meg az arcot a smink, a legtöbb alapozó pedig ma már tartalmaz fényvédő faktort is (SPF). Sok termékben találunk hozzáadott vitaminokat, hidratáló összetevőket, sőt esetenként olyan anyagokat is, melyek kifejezetten a bőrhibákon kívánnak segíteni.

2012. aug. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: a tények mégis csak a bőrkárosítása mellett szólnak
2012. aug. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"6" vagyok

Én se értek vele egyet egyébként.

2012. aug. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez kb. olyan, mint az ásványvíz.


A palackra ráírják, hogy fogyasztása napi szinten ajánlott az egész család számára.


De ugyanakkor meg ha mindig csak egyfajta ásványvizet iszik az ember, az eü problémákhoz is vezethet.

2012. aug. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!