Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Milyen alapanyagokat kell...

Milyen alapanyagokat kell beszereznem, ahhoz, hogy házilag parfümöt tudjak készíteni? Mennyibe kerülne ez nekem?

Figyelt kérdés
Nagyin szeretnék már régóta házilag parfümöket készíteni, de nem tudom mit kellene vásárolnom ehhez, hol tudnám ezt megvenni és mennyiért. Nagyon megköszönném ha segítenétek!:)

2012. nov. 27. 19:53
1 2
 1/13 anonim válasza:

Itt sokmindent megtalálsz:

[link]

2012. nov. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
A kérdés csak azért érdekes, mert hogy a fenébe akarsz parfümöt csinálni, ha nem tudod, hogy mi kell hozzá?? Ha vegyész vagy, tudni kéne. Ha meg nem vagy az, felesleges kínlódnod vele, csak ilyen pacsulikat fogsz keverni, amik még messze nem parfümök. Ahhoz egy pöttyet több tudás kell.
2012. nov. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy nem hallottál még a házi parfümről, ami természetes növényi illóolajokból van, nem pedig szintetikus szarokból. Úgyhogy megköszönném ha előtte utána néznél és utána válaszolnál, vagy NEM válaszolnál.

Köszönöm.

2012. nov. 27. 20:39
 4/13 A kérdező kommentje:
Első: Köszönöm a segítséget!:)
2012. nov. 27. 20:39
 5/13 anonim ***** válasza:
15%
azok nem parfümök, hanem pancsok. de hajrá, ízlések és pofonok. nekem akkor se kéne, ha fizetnének érte. jól elvagyok a szintetikus coco noir-ommal :)
2012. nov. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Érdekes! Akkor egy "pancsba" egyetlen illóolaj ilyen drága lenne: 5000 Ft/5 ml ??

Senki nem kért meg, hogy készíts parfümöt! Ha nincs értelmes válaszod nem muszáj válaszolni.

2012. nov. 27. 20:54
 7/13 anonim ***** válasza:
5%
Egy parfüm megalkotásához minimum vegyész végzettség kell,ugyanis egy parfüm átlag 200 összetevőből áll.Egy parfüm 3 jegyének kialakításához tudni kell,melyik molekula milyen fajsúlyú lesz, mit lehet rétegezni rá, ami aztán egy szilárd elegyet alkot.AZ ALKOHOLBAN VALÓ OLDÁSRÓL NEM IS BESZÉLVE.Az,hogy illóolajokat keversz, az nem is jó,mert egy parfüm az olajok alkoholban való oldását jelenti, nem tömény illóolajok elegyét.Amit csinálsz, az nem parfüm, hanem egy olajegyveleg, ami semmire sem lesz jó.Mit gondolsz,miért nem árulnak ilyet? mert nincs.
2012. nov. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
kedves előző, köszönöm, köszönöm, köszönöm :) Majd neked is meg lesz mondva, hogy használd a szintetikus szarokat :D Amúgy persze teljesen igazad van, mint ahogy az első hsz-emben kifejtettem.
2012. nov. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

olvasgass egy kis "szakirodalmat":

[link]

[link]

2012. nov. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szerintem ti nem vagytok tisztába azzal, hogy honnan erednek a parfümök! Tudjátok egyáltalán, hogy honnan ered maga a parfüm szó? Az más kérdés, hogy manapság mit neveznek a magatokfajták "parfümnek", de szerintetek úgy jött létre a parfüm, hogy gondolt egyet valaki aztán szépen elkészített 200 szintetikus vegyületet ebből pedig a hiper-szuper laborjában összekutyult egy mennyei illatú löttyöt, majd úgy döntött, hogy ezt parfümnek fogja nevezni. Biztosan így történt! Köszönöm kedves válaszaitokat, de szerintem nem az állt a kérdésben, hogy: "Miért nem tudnák parfümöt készíteni?"

Úgyhogy vagy nem tudtok olvasni vagy csak szimplán hülyék vagytok! Olyan kedves válaszolók kommentjeit várom, akik fel tudják fogni egy kétsoros kérdés tartalmát!:P

2012. nov. 30. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!