Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hány rétegben érdemes festeni...

Hány rétegben érdemes festeni a körmöt?

Figyelt kérdés

Én 5-6 rétegben szoktam, ez sok? Így néz ki:


1. réteg: átlátszó fedőlakk

2. réteg: első adag színes körömlakk

3. réteg: második adag színes körömlakk

4. réteg: csillámló biszbaszokkal teli átlátszó díszítőlakk

5. réteg: még egy réteg az utóbbiból

6. réteg (opcionális): átlátszó védőlakk


Szerintetek? Ti hogy szoktátok?



2012. dec. 23. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:

mindig máshogy;

1. réteg: átlátszó

2-3. réteg: színes

4. réteg: fedőlakk, ami csillámos


vagy

1. réteg: átlátszó

2 (-3.)réteg: színes


vagy

1-2. réteg színes


vagy 1 réteg színes :D


de elvileg úgy lenne helyes, hogy alaplakk, 1 vagy 2 réteg színes, plusz a fedőlakk.

2012. dec. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Minimum 3-at szoktam. (alap, szín, fedő)


AZ eslő megvédi a körmöm az elszíneződéstől, a másik dekorítv, a harmadik pedig megóvja a színt a karcolástól, kopástól.

Ezen kívül közé még több félét, attól függően milyen minta a cél.

2012. dec. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én általában így: alaplakk, 2-3 réteg szín, fedőlakk. Ha cifrázni akarom,akkor a sima fedőlakk alá még kerül csillámos vagy bármilyen special effect fedőlakk,úgy,mint nálad.
2012. dec. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. színes lakk


vagy


1. színes

2. repedezős


Nem értem minek az alap meg a fedőlakk, semmivel nem jobb azokkal sem. Normális lakkból meg nem kell több réteget felkenni hogy szép legyen.

2012. dec. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az alaplakk arra szolgál,hogy megvédje a körmöt az elszíneződéstől,a fedőlakk pedig magas fényt és hosszabb élettartamot biztosít (sok esetben a száradást is elősegíti). És bizony a legtöbb lakk csak 2-3 rétegben mutatja meg igazán a színét,még a több ezer forintosak is. A legtöbb nő,aki jártas a lakkozásban,ezt mind tudja és nem azért ken a körmére ennyi réteget,mert nagyon ráér.
2012. dec. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is általában alaplakk, 1-2 színes lakk,1 fedőlakk, fedőlakk nagyon szeretem az essence gyorsan száradós, fényesítős körömlakkját azt a "essence studio nails ultra gloss nail shine" nem hazudtak, tényleg gyorsan szárad:D
2012. dec. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es

az alaplakk kitölti a barázdákat véd az elszíneződés ellen és biztosítja a jó tapadást- ha jó a lakk, ezzel megelőlegez i a tartósságot


a fedőlakk pedig arra szolgál, h rugalmas legyen ezáltal ne pattanjon meg a lakk és tartósabb legyen.


Így a jó fedő és alapp lakk közé kb bármilyen ratyi sz.r színes felvihető, és mégis tartós lesz. NEkem 5 napig is bírja így sérülés nélkül. DE ha valamelyik körmöm mégis sérül, lemosom és újra kenem, nem nagy fakszni.

2013. jan. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kissfruzsina válasza:
ez nem sok
2014. aug. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!