Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan szokjak le a sok...

Hogyan szokjak le a sok (állandó) sminkről és rengeteg sütővasról?

Figyelt kérdés
:S Tudom, hogy kikészítem vele magam, mégse tudok leállni.
2008. jún. 8. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
elhatározás kérdése. Az állandó smink idővel megöregíti a bőrös, 30évesen majd 45nek fogsz kinézni, nem bezsélve arról hogy a hajad is csúnya seprű lesz. talán a tények elrettentenek!
2008. jún. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Leszokni" nem fogsz tudni, viszont a baj mértékét csökkentheted: igyekezz kevés de ízléses sminket használni, és az alapozót is hanyagolhatod- a "láthatatlan smink" úgyis nagy divat lett. Az tud ügyesen sminkelni, aki egy ilyet elkészít:) Ja és ha már sminkelsz, akkor jó minőségű termékeket használj. Eközben rendszeresen, típusának megfelelően ápold a bőrödet! Sminkben soha nem szabad lefeküdni!


A hajvasaló/hajsütő használatát úgy próbáld kerülni, hogy más frizurát csinálj magadnak: itt a nyár, van egy csomó szuper frizuratipp, aminek a "szabad levegőn száradt haj" az alapja. Ja és ha már hajvasalót/hajsütőt használsz, akkor a ne feledkezz meg a hővédő, és az extrán igénybevett hajra való ápolók használatáról!


Mindig természetességre törekedj, mert tényleg az a legszebb (mondjuk erre én is saját tapasztalat (és hibák)alaján jöttem rá :) )

2008. jún. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg neked, utóbbi hozzászoló. Leírnád nekem, h a "szabad levegőn száradt haj"-ra milyen frizurák is vannak? Mármint, hol lehet ezeket megnézni, megtudni? Én eddig még nem olvastam ilyet :) Próbálkoztam már más frizurákkal, mikor van tétje, akkor nem sikerül, de ha nincs, akkor bezzeg tök jó... Hajpakolásokat használok, és az arcomra is jó pár krémet. Amúgy a "láthatatlan smink" alatt se tudom, hogy mit értesz :$ Bocsi, hogy ennyire nem értem :) nagyon megköszönném, ha visszajeleznél!
2008. jún. 8. 21:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez nálam is úgy van, hogy ha készülni kell valahová, akkor biztos, hogy tök gáz a hajam... ha meg csak otthon magamnak csinálom, akkor szupi lesz :)


Na szóval én a Glamourból és a Joy-ból szoktam tájékozódni, nekem legalábbis sokat segít! Csomó ötletet adnak!

Ha pl. hosszú hajad van, akkor hajmosás után tegyél rá hajhabot és egy kis göndörítő spray-t és hagyd megszáradni vagy hajszárítóval is rásegíthetsz- az szerintem annyira nem gáz, mint ha vasalnád. Én vagy 5 éve minden áldott nap mosom és szárítom és ápolás mellet semmi baja nincs:) )


A láthatatlan smink lényege pedig, hogy a sminket csak arra használod, hogy megszépítsd a természetes vonásaidat. A füstös szemmel ellentétben sokkal kfinomultabb, az erős sminket tartogasd a bulis alkalmakra- akkor sokkal különlegesebb lesz:)

A "láthatatlan sminknél" elég, ha barna vagy fekete szemceruzával finoman kihúzod a felső pillasort és elsatírozod kicsit. Aztán kell még egy kis szempillaspirál, egy halvány pirosító- hogy üde legyen az arcod. Na és persze ami szerontem a legszebb része: egy jó kis szájfény:) A pattikat (ha vannak) korrektorral tüntesd el, az alapozót hagyd meg arra az esetre, ha füstös szemsminket csinálsz bulikra:)


Ha hétköznap "diszkréten tündökölsz", akkor hétvégén sokkal különlegesebb leszel egy erős sminkkel és egy simára vasalt, vagy hajsütővel göndörített hajjal:)


Remélem tudtam segíteni, egyébként nekem is jópár év kellett, hogy ezekre rájöjjek, így visszagondolva néha elég érdekesen nézhettem ki egy akkor szupernek hitt sminkkel :))

Nem tudom, hány éves vagy, de a női újságokban a butaságok mellett nagyon hasznos dologokat találhatsz:)


Sok sikert a kísérletezgetéshez :)

Légy szép mindig!

2008. jún. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát köszi szépen :) 17 leszek nemsokára.. És igen, segítettél! Nah igen.. eleve is hullámos ugye a hajam, dehát néha mikor félig hullámos, félig egyenes.. sokkal rosszabb, mert igazából egyik se. Megfelelő ápolás alatt mit értesz? :$ :) Hajpakolás, krémek, olyan sampon ..ilyesmi? Még mi? :$
2008. jún. 9. 10:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ugyanolyan hajunk van, mert az enyém is, ha elér egy bizonyos hosszt, akkor a teteje egyenes marad, a vége viszont bekunkorodik... :)

Ezért jó a göndörítő spray vagy krém, mert ha már úgyis hullámos, akkor tegyünk rá még egy lapáttal:)

Azért időnként vasalni is szoktam, de olyankor mindig hővédő krémet (Sunsilk, Loreal) használok.


Ápolás alatt azt értem hogy hajmosás után fontos az ápoló balzsam használata (én olyat használok, amit rá kell fújni és nem kell lemosni, mert ez annyira könnyű állagú, hogy tuti nem lapul le tőle a haj). Aztán alkalmanként hajvégápoló vagy ha van időd akkor hajpakolás.

Olvastam, hogy jót tesz neki, ha csalánfőzettel leöblíted hajmosás után. Én ezt a dm-ben veszem, a natur- részlegnél van kis tasakban, és otthon csak le kell forrázni, átszűrni és mehet is a hajadra:)


Ja én lefekvés előtt jól átmasszízrozom a fejbőrmet, és szarufésüvel átfésülöm a hajamat- szerintem ez is jót tesz, mert élénkíti a vérkeringést, és állítólag gyorsabban nő a haj :)

Most növesztem, mert télen egy hirtelen ötlettől vezérelve levágattam, de úgy látom, hogy jót tesz neki a sok törődés:)

2008. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez klassz :) Köszi, sokat segítettél!!

Ezeket az ápolásokat amúgy én is megcsinálom :)

A hővédő spray-t meg csak most fogom megvenni.. de jobb később, mint soha.

2008. jún. 9. 21:16
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen :)

Légy szép mindig, és mosolyogj sokat! :)

2008. jún. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!