Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mikor mozgassam a piercinget?

Mikor mozgassam a piercinget?

Figyelt kérdés
Tegnap csinálták a hélixemet,egyenesszárú és ilyen kis talpa van meg még golyó. aki csinálta azt mondta hogy már aznap, a recepciós csaj meg hogy olyan 3nap múlva,amikor magától mozog....na szerintetek?egy kicsit fel van dagadva,ugye ez normális ilyenkor?

2013. márc. 9. 14:47
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
ne tudom hogy számit e ,de fagyasztó spray-el érzéstelenítették a fülemet.
2013. márc. 9. 14:49
 2/32 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem szabad mozgatni, mert újra és újra felszakítod vele a sebet.
2013. márc. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Tilos mozgatni! Én nekem is talpas ékszer van benne a gyógyulási idő alatt, mert kevesebb a fertőzésveszély, de főleg szórás után és persze a gyógyulási idő végéig tilos hozzányúlni és piszkálni és felesleges még mozgatni csak kezelgesd rendszeresen aloe verával! :)
2013. márc. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
de biztos?nem fog "odaragadni". én tengerisós vizzel meg betadinnel ápolgatom:)a gyógyulási idő az kb 3 hét ,nem?, most ne mozgassam 3 hétig??
2013. márc. 9. 20:57
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog "odaragadni" nyugi. A betadine is jó rá, a gyógyulási idő pedig 3-5 hónap a helix piercingnél, de ez egyénfüggő, kinek gyorsabban, valakinek lassabban gyógyul és majd egy hónap eltelte múlva (kb) amikor már nem fáj, akkor lehet néha néha belemozgatni a betadine-t kezeléskor.
2013. márc. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
45%
Nekem decemberben lett tragus piercingem, nekem is azt mondták hogy tengeri sós vízzel és Betadine oldattal kezeljem. Én kb 2 hétig nem mozgattam, mert féltem, hogy attól baja lesz. Mikor visszamentek kontrollra, akkor azt mondták, hogy kell mozgatni, különben rá nő az ékszerre. Sőt 1 hónap után (mikor még mindig nem volt begyógyulva) meg azt javasolták, hogy a szár teljesen hosszában mozgassam, és úgy mossam át sós vízzel. És nagyon szépen helyrejött :) Szóval szerintem még most ne mozgasd, de mikor 1 hetes lesz már lehet. Sokáig gyógyul (nekem 2 hónapig) addig végig érdemes megmozgatni (persze óvatosan). Meg szerintem csak azzal kezeld, amit mondtak, nem kell más rá.
2013. márc. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Csak megemlíteném, hogy én saját tapasztalatból mondom, mert ugyan úgy helix-em van egy hónapig nem mozgattam, hogy ne gyulladjon be stb és nem nőtt semmi rá, mert most oda vissza tudom fájdalom nélkül mozgatni.
2013. márc. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Akkor nem piszkálom,úgyis kell mennem még kontrolla. :-) csak azt nem értem hogy ők mért nem ezt mondták,mert teljesen igazatok van ,logikus ,hogy csak begyulladna,felszakadna a seb,rosszabb esetben elfertőződne,ha most mozgatnám. Azt is mondták,hogy 3 hét múlva arra cserélhetem amire akarom, ti mikor vettétek ki?
2013. márc. 10. 00:12
 9/32 anonim ***** válasza:
Hol csináltattad?
2013. márc. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is benne volt 4 hétig, mert mondták, hogy az az alap gyógyulás, amikor már cserélhető, de az nekem sem esett le, hogy akkor cseréltessem, amikor már egy kicsit se fáj,..meg is lett a következménye. Én egy patkóra cseréltettem és jól begyulladt és egy púp nőtt a fülem hátára a lyuk mellé és amikor visszamentem, hogy megmutassam , azonnal visszacserélték egy talpasra és még mindig azt várom hogy ez legyógyuljon, szval inkább várjál vele többet, mint hogy begyulladás miatt még többet kelljen! :)
2013. márc. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!