Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ti csak akkor sminkelitek...

Ti csak akkor sminkelitek magatokat, ha mentek valahova? Vagy akkor is, ha a sarki boltba mentek le, esetleg otthonra is raktok fel sminket?

Figyelt kérdés
2013. máj. 26. 18:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak különleges alkalmakkor szoktam. Nekem nagyon száraz a bőröm, és mikor fiatalabb voltam volt, hogy nap mint nap kifestettem magam, de nagyon megviselte a bőrömet.

De, ha csak egyszerű sminkre gondolsz a mindennapokra akkor nyugodtan tedd azt. (pl: alapozó, szemfesték, szájfény)

2013. máj. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hangulatfüggő. Azért ha ki sem teszem a lábamat,nem szoktam. De mivel sminkkel is 17-nek néznek,inkább teszek fel mindig..smink nélkül el sem merem képzelni,hány évesnek néznének. :)

24/L

2013. máj. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Suliba szinte mindig sminkeltem, mivel korán kellett kelni, és elég mumus vagyok karikás szemekkel és fáradt arccal.

Utazáshoz, buliba, színházba, rendezvényekre mindig sminkelek.

Ha csak a városba megyek, boltba szaladok le, nem érzem szükségét, hogy fessem magam.

Strandra, természetbe, sporthoz meg feleslegesnek érzem.

Általában natúr sminket használok.

Színezett hidratáló, korrektor (szem alá), szempillaspirál, színtelen ajakápoló. Néha felteszek egy kevés barackszínű vagy nude rúzst is.

Alkalmakra egy kevés púdert is használok. Operába vagy színházba korallpiros rúzst is felteszek, ha illik a ruhához.

Összetettebb, estélyi sminket csak bálokon viselek.


19/L

2013. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én nemes egyszerűséggel akkor sminkelek, amikor kedvem van hozzá.
2013. máj. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha itthon vagyok, sportolni, kirándulni, kertbe megyek tevékenykedni, vagy papámhoz ugrok át, akkor nem sminkelek, mert fölöslegesnek tartom. Ha mondjuk a lakótelepen sétálok egy a barátnőmmel vagy leugrok a kisboltba, akkor sem sminkelek.


Egyéb esetekben sminkelek, de hétköznapokra csak szolid sminket teszek fel. Általában BB krémet, korrektort, púdert, szempillaspirált és szemhéjtust (ha természetesebb hatást szeretnék, akkor ceruzát, és picit elsatírozom, így sokkal lágyabb lesz az eredmény) használok.

Nagyobb sminkeket csak buliba, családi összejövetelekre, különlegesebb alkalmakra csinálok.

18/L

2013. máj. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha itthon vagyok nem sminkelek, meg akkor sem ha leugrok a boltba. Általában akkor szoktam ha a barátommal megyünk valahova, vagy barátokkal beülünk egy italra. De mostanában már nem fordítok sok időt a sminkelésre, van hogy csak spirált teszek fel.


20L

2013. máj. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hangulatfüggő.

Alapvetően amúgy is csak korrektort meg szempillaspirált használok hónapok óta, ha nagyon ráérek, vagy alkalom van, megspékelem egy szemceruzával, koncertre, bulira bevállalok extrábbat is. :D

De gimiben volt olyan időszakom, amikor minden nap durván kifestettem magam - már ahhoz képest, ami indokolt lett volna nappalra. Meg volt, hogy hónapokig semmit nem kentem magamra.

Boltba, otthonra nem sminkelek, anélkül sem nézek ki azért vállalhatatlanul, meg azt sem szeretném, ha a pasimat sokkolná a természetes fejem, mert sose látja.

Viszont ha rámjön az ötperc, akkor elég érdekes sminkeket tudok kreálni, az már inkább arcfestés kategória néha. :D

23L

2013. máj. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Itthon is szoktam, mert nagyon csúnya a bőröm, így még a családtagok előtt is szégyellem, kényelmetlenül érzem magam miatta, meg nálunk nincs olyan nap, hogy ne jönne valaki vendégségbe. Szóval itthon egy kis korrektor vagy enyhébb fedésű alapozó szokott felkerülni. Ha jobban van kedvem sminkelni, akkor még púder, natúr szemhéjpúder, spirál is megy hozzá. A számra csak ajakbalzsamot használok. Viszont most, hogy jön a nyár és a kánikula, szerintem semmit sem fogok felkenni, max a nagyon durva területekre habállagú alapozót (sok a heg az államon és az orromon, az orrom gyakorlatilag az egész tiszta piros meg barna foltos a pattanások utáni hegektől, és mivel fehér bőröm van, nagyon látszik; később ha javul a pattanáshelyzet elmegyek hámlasztásra vagy dermarolleres kezelésre). Meg felteszek egy nagy napszemüveget ha megyek valahova és próbálok mögé elbújni. :D

Ha szép lenne az arcbőröm semmit sem használnék szempillaspirálon kívül.

23/L

2013. máj. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Még akkor se sminkelek, ha megyek valahova. Még alkalomra sem. Egyszerűen utálom és fölöslegesnek idő-és pénzkidobásnak is tartom.
2013. máj. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

van egy mottóm: smink nélkül még a szemetet se...! :)

nem szeretném sokkolni natúr látványommal még a szomszédokat sem, nemhogy bárki mást, szóval a spirál az a minimum. meg egy kis púder.

ha a boltnál messzebb megyek, akkor pedig BBkrém, púder, spirál. ennél több nem is kell, viszont ennél kevesebb meg egyenlő lenne számomra a hiányos öltözékkel :D


vasárnap általában pihinapot tartok, itthon meresztem magam, csak hidratálok.

2013. máj. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!