Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Körömlakkot egyszer kell...

Körömlakkot egyszer kell felvinni? Alaplakk kell?

Figyelt kérdés
Mindenki rak a szin alá alaplakkot(átlátszó fénylakkot)?Vagy csak 2 szer a szint viszi fel+fénylakk?
2013. máj. 28. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
nem.egyik sem,csak simán két réteg körömlakk.
2013. máj. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Alaplakkot célszerű. Egyrészt tartósabb is lesz a lakk, szebb a felülete, és ha színes lakkot használsz, nem fogja be a körmöd.

Arra 1-2 réteg lakk, attól függ, mennyi kell az egyenletes fedéshez.

Erre teszek fedőlakkot, így még tartósabb lesz, és fényes (meg nekem gyorsszárítós van, az is előny).

Szerintem így profibbnak is tűnik, meg tartósabb is. Mondjuk mostanában egész jó lakkokat ki lehet fogni, amiknek önmagukban is szép a fényük, arra nem kell fedő. Meg ugye effektlakkokra se kell. :)

Persze törvény nincs, hogy csináld, de az alapot mindenképp ajánlom, illetve színesből annyit használj, ami az igényes kinézethez kell belőle. :)

2013. máj. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi:)Átlátszó lakkra (alaplakkként használtam)tettem a szint és nem fogta be csúszkált a szin rajta miért lehet ez?
2013. máj. 28. 22:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Na én is ezért nem használom az alaplakkot. Hiába egyenlíti ki egy kissé a barázdákat, de nekem is elcsúszott rajta, nem tapadt rendesen, nem fedte normálisan a színes lakk.

Én letörlöm körömlakk lemosóval a körmeim, akkor is ha nem volt lakkos, mert zsírtalanít, kezet mosok, aztán 2 (vagy rosszabb minőségnél 3) rétegben felviszem a lakkot, de mindig várd meg míg kopi kemény lesz. Ha nem elég fényes, egy réteg fedőlakk rá és kész. Volt hogy így 5-6 napig megállta a helyét, pedig dolgozom gépeken, mosogatok, főzök, stb. :)

Mostani nagy kedvenc egy Rose Nails névre hallgató 034-es számú enyhén (csak napon látszik)csillámos padlizsán lila csoda, 2 rétegben tökéletes, viszonylag gyorsan szárad és simán 3-4 napot kibír. Utána úgyis lemosom, mert megunom a színt. :D

2013. máj. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es vagyok ismét!

Ja arra vigyázz, hogy van alaplakk és fedőlakk. Más az összetétele, nem lehet helyettesíteni ezzel azt.

Top coat - fedőlakk

Base coat - alaplakk ...ha jól tudom ez van rájuk írva ha nincs magyar felirat. :)

2013. máj. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2013. máj. 29. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!