Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Milyen színű szemhéjfestéket...

Milyen színű szemhéjfestéket vegyek világos bőrhöz, világoskék szemhez, vöröses hajhoz?

Figyelt kérdés
Természetes vöröses a hajam, szeplős is vagyok és nagyon béna a sminkelés terén. Sznte semmim nincs amivel sminkelni lehetne, most kezdek pőróbálkozni. Alapozót és korrektort vettem, ja, meg egy fekete szempillaspirált. Szeretném alkalmakra a szememet is kifesteni, de azt sem tudom, hogyan kezdjek hozzá, mit vegyek és milyen színűt? És hogyan csináljam? Gondolom ezt kb olyan lehet leírni, mint azt, hogy hogyan kell biciklizni, de azért mégis egy kis segítség jól jönne... köszi :)
2008. jún. 19. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az alapozót felejtsd el, tönkreteszi a bőrödet, és harminc évesen kábé 45-nek fogsz kinézni. Ha világosak a szempilláid, akkor a fekete spirál sem túl jó ötlet, mert óriásinak fog tűnni tőle, ami kicsit idiótán néz ki. De ezt megoldhatod úgy, hogy csak a pilláid tövét fested be.

A vörös hajúaknak alapból a zöld áll jól, de az nem jó kék szemhez. Viszont mehet a rózsaszín, a kék, lilás árnyalatok, csillogó színek. A szádat olyasmi színnel fesd, ami közelít az eredeti színéhez.

Hogyan csináld? Először a szemceruza (ha akarsz használni), aztán a spirál, megvárod, míg megszárad. Utána jöhet a festés. Ha közel állnak a szemeid egymáshoz, akkor az orrod felé eső részt világossal, a távolabbit sötéttel fesd ki. Ha távol állnak fordítva. De a két árnyalatot mosd össze a találkozásuknál.

Próbálkozz magadban, vagy egy barátnőddel, hamar bele fogsz jönni, és meg fogod találni, mi áll jól neked.

2008. jún. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Nem minden alapozó teszi tönkre a bőröd,könnyű légáteresztőt válassz és ritkán,pl:hétvégenként vagy alkalmakkor,mikor mész valahová.Mivel kezdő vagy mindenképpen a világosabb szemhéjpúdert használj,én a fehéret(mindenhez passzol)vagy a világoskéket ajánlom neked.A szempillaspirál kiemeli a szemet,szerintem mindenkinek jól áll,még a vörösöknek is.A szemhéjadad kifested(de csak a szemhéjad,nem kell a szemöldökig)aztán szempillaspirál(lehet kapni szempillapödörítőt,szépen felfelé áll,nekem bevált)és végül alul kihúzod a szemed.Aztán ha már megy,lehet merészebben is,pl szép ha szemhéjtussal kivan húzva a szempilla töve,csak nehéz megtanulni,először otthon gyakorolj,és csini leszel!:-)
2008. jún. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szemhélyfestéknek jó a bézs, a halványrózsaszín, világoskék, fémezüst, illetve a bíbor.


Ha igazán jó sminket akarsz a fenti színek valamelyikéből egy sötét és egy világosabb árnyalatot vegyél, a világosat a belső szemzugba a sötéte a külsőbe kent és a két szín közt most el, hogy ne lehessen meghatározni hol találkozik a két szín.

A mélyítővonalra egy középárnyalatot tehetsz, de ze nem kötelező.


Egyébként szerintem a korrektor használata alapozó mellett sokszor elhagyható, viszont egy kőpúdert nem árt beszerezni, eltünteti az izzadt hatású fényt és remekül takar is.

Valóban otthon kéne gyakoroln...


Van egy oldal, az Eleuszisz színház sminkesének a blogja, pontról pontra leírja, mit és hogy csinálj:

[link]

2008. jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fekete és szürke mindenkinek jól áll, az a biztos. Alapozót ne használj sokat, az olyan természetellenes és öregít.
2008. jún. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!