Tényleg hatásos?

Figyelt kérdés
Vettem egy körömlakkot amire ez van írva:körömnövekedést serkentő készítmény.Meggyorsítja a körömnövekedést,hidratála ,erősíti azt.Calciumot,szójakivonatot és növényi savakat tartalmaz.Szerintetek tényleg gyosabban fog nőni a körmöm?

2013. jún. 4. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem nem tűnik hihetőnek. a köröm egy szarulemez, arra kerül rá ez a lakk.

ahhoz, hogy nőjön a körmöd, és erős, egészséges legyen, tudtommal a körömágyat, körömágybőrt kell táplálni.

a lakk nem szívódik be a körömbe, gondolj csa a sima színes körömlakkokra.

2013. jún. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem. A körömlemezbe gyárilag 2 anyag tud felszívódni. Az olajok, és a víz. Ez a két anyag pont nincs semelyik körömlakkban. Az összes többi kamu.
2013. jún. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sokáig én is azt gondoltam, amit az első két válaszoló.

Aztán vettem én is egy körömnövekedést serkentő készítményt. Azt írták rajta, hogy alaplakként is jó, hát gondoltam, ha nem is nő tőle gyorsabban a körmöm, alapnak jó lesz színes lakkok alá, tehát nem vész kárba. Nos, ez úgy 1,5 éve volt kb. Azóta is rendszeresen van egy ilyen lakkom a készletemben, ugyanis azelőtt sosem tudott szépen megnőni a körmöm, mert amikor már lett volna olyan hosszú, hogy ki tudjam szépen festeni, mindig betört, beszakadt. Papírvékony, gyenge körmeim voltak.

Amióta használom a lakkot erősebb, egészségesebb a körmöm, és szépen meg is nő hosszúra. Azóta folyton körömlakkot vásárolok és állandóan festem a körmeimet, mert végre szépek, egészségesek, öröm festeni őket. :)

Szóval szerintem működhet ez a dolog. :)

2013. jún. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sokáig én is azt gondoltam, amit az első két válaszoló. --- én nem csak gondolom, hanem tudom, ugyanis ismerem a köröm összetételét, felépítését, biológiáját.
2013. jún. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt értem. Én pedig kipróbáltam. És mivel semmit nem változtattam az életvitelemben, nem étkeztem máshogy, nem használtam mást a körmömre, nem szedtem vitamint, meg semmi, ezért elég valószínű, hogy mégiscsak működik a dolog.. De nem kell elhinni, én csak a tapasztalatomat írtam le.
2013. jún. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A körmöd attól lett erősebb, hogy a lakk egy erős védőréteget képezett rajta, ami megóvta a környezeti hatásoktól. Semmi más hatása nincs.


A körömlemezben apró lyukak vannak, amik zsírokat és olajat tudnak csak befogadni, illetve párologtatni.

Az apró csatornácskáknak 2 fajtája van, az egyikben az olaj mozoghat, de a legtöbb mégis a vizelvezető csatorna ami nedvességet szállít a körömágyhoz. A köröm kb 5 perc alatt megszívja magát vízzel. Ha sokat éri víz, akkor úgy viselkedik, mint a farostlemez, és lemezesen kezd törni.

Ha megakadályozzuk a köröm bármilyen külső tényezővel való érintkezését, akkor a köröm erősebb lesz. A lakkal ezt éred el, kemény páncélt képez a körmön.

Természetesen fontos a köröm olajozása is, az is nagyban segíti a köröm regenerációját.


Ja, a kálcium.. a körömben nincs kálcium, soha nem is volt, nem is épül be, ergo full felesleges bármi olyat rákenni, amiben kálcium van.


Ennyit a tapasztalatról.

2013. jún. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!