Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan kell használni a...

Hogyan kell használni a szemceruzát?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és eddig nem nagyon sminkeltem magam. Most viszont, hogy egyetemre megyek, szeretnék egy kis minimális sminket. A ballagásomkor a kozmetikus sminkelt ki, és nagyon jól állt a szemceruza. Azonban én nem tudom, hogy kezdjek hozzá, félek, hogy belemegy a szemembe, vagy nem lesz egyenes, ráadásul nehezen bírom, ha a szememet sokáig pislogás nélkül kell nyitvatartanom..reménytelen, de le tudnátok azért írni? :)
2008. jún. 22. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Hát, ezt inkább megmutatni tudnám, de megpróbálom elmagyarázni:D Nem muszáj sokáig nyitva tartanod a szemed, egy-két pislogás erejéig abbahagyhatod..:D Na, 'lehúzod' azt a részt, na érted (:D:D) és a tükörhöz állva, közel elkezded "színezni" a ceruzával (így fogod látni rendesen), nem kell erősen, elég annyira, hogy érzed, aztán így rétegesen viheted fel, sztem így a legbiztosabb. Aztán egyenesnek biztos, hogy egyenes lesz, nem hiszem, hogy azt eltudnád "görbíteni" (ehh uri geller:DD), de pöttyökben is felviheted, aztán összedolgozhatod.

Remélem érted^^" Elég szegényesen tudok magyarázni.

2008. jún. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit én utálok a szemceruzában: ha hegyes. Sokkal jobban lehet vele pl. dolgozni, ha tompa. Aztán a következő trükköm, hogy benyálazom (ne nevess! :), így jobban fog. Nem teljesen úgy szoktam csinálni, ahogy elvileg kellene. Alul a szempilla fölött és a szempillán (mintha ráfestenék) szoktam kihúzni (lehúzom a szemhéjam), felül pedig a szempilla alatt. Figyelj arra alul, hogy kívülről a szemzug felé egyre halványuljon, hogy ne legyen túl 'kurvás'. :)
2008. jún. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
amikor azt olvastam a kérdésedben h attól félsz h "nem lesz egyenes" arra ngondoltam h összekevered a szemceruzát a tussal, ugyanis a tust tényleg el lehet "görbiteni":D:D sokat kell "gyakorolni" és egy határozott vonalat kell huzni.ha nem sikerül egyenesre, akkor fültisztitoval ki tudod egyengetni. Azt javaslom h a szemhéjadra ne használj szemceruzát!!!ugyanis egy idő után elkezd hullani tőle a szempillád(és a szemöldöködre se használd)! Én ugy használom a szemceruzát h az öngyujto lángján egy pillanatra végighuzom és ugy sokkal feketébb lesz:)probáljátok ki nekem bvált:)
2008. júl. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

ez egy nagyon hasznos oldal:-)

[link]

2008. júl. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
először is ne félj a szemceruzától! Én azt javaslom, hogy felülre a szemhéjadra ne használj szemceruzát, hanem szemhéjpúderral sminkeld. Alul kívül is és belül is kihúzhatod a szemed szemceruzával, arra figyelj, hogyha lent a szempillád alatt kívűl húzod ki, akkor a szemceruza ne legyen túl hegyes, mert az fáj, de túl tompa sem, mert azzal nem lehet szépen dolgozni. Kívülről befelé húzd ki, úgy hogy a szemed szélén vastagab legyen egy kicsit mint belül.
2008. aug. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!