Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Begyulladt az orr piercingem,...

Begyulladt az orr piercingem, mivel kenjem?

Figyelt kérdés
kb 3 hete csinálattam orrpiercinget.Begyulladt, piros is, és azthiszem gennyezik is. Bár olyan volt egy darabig, mintha lenne mellett egy kis pattanás.Az elmúlt, de ma gennyes volt.Milyen krém rá a legjobb?Eddig bephantennel kentem.Segítsetek!
2008. júl. 3. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

betadinos krémmel kend be a helyét, és vedd ki a piercinget. Vegyél 90%os alkoholt (patikában) vagy bababoltban sterilizáló lötyit és áztasd benne legalább egy éjszakát! Nyugi, nem nő be a helye! Honnan vetted ezt a marhaságot a bepantennel???? Én anno nem kentem semmivel a levegőn szépen gyógyult 1-2nap alatt. te pedig "berohasztottad" egy zsíros krémmel, alákenve a bacikat! Ha még bárhova is csináltatsz jegyezd meg: fertőtlenítős lemosás (vattára pár csepp fertőtlenítő megteszi (dodesept, betadine)) és max betadinos krém! De nem kell lefedni, bekötözni vagy krémezni egyiket sem!

Az intim annyiban kivétel, hogy fehérnemű és a seb kímélése érdekében 1 hétig ajánlatos steril gézlepot tenni a bugyiba/gatyába!


Ha nyagyon bem múlik a gyulladás (1hét) akkor sajna ki kell venned és újraszúrni egy félév múlva. remélem gyorsan meggyógyulsz! Ha kell még segítség, szólj, írj akár priviben is.

2008. júl. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

ÁÁ,félek kivenni gy éjjszakára..pár napja kiesett éjjel, és reggel alig tudtam visszatenni...meg ha simán csak kiveszem, hogy megmossam, akkor is alig tudom visszatenni...A Tetran sem jó?Vagy a Curiosa?

Tényleg köszi a segítséget!!!!

2008. júl. 3. 14:18
 3/11 anonim ***** válasza:
ne vedd ki egy egész éjszakára, simán beforrhat.
2008. júl. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ja, amúgy én is a betadine-t javaslom.
2008. júl. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem a fülembe..a porcba van pár friss lyuk..és tetránnal+kamilla tejával kentem,ám nekem belilult,és vérhólyagos is volt,de már csak pirosaslila:)
2008. júl. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a tetran jó rá,de ne szedd ki sokáig,és ne kend alkohollal!!!!
2008. júl. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Magas alkoholtartalmú cuccal kiszeded és lekezeled. A piercinget is! Betadin folyadék jó 20 percig és Tetran kenőccsel jó két óráig... Vékonyan és tiszta kézzel. Az is lehet, hogy allergiás vagy arra a bizonyos Fémre. Legjobb lenne orvosi fémre cserélni az egészet az a tuti.
2008. júl. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
vedd ki igen gyorsan:S nekem is igy volt köldökömbe gennyedzett és nagyon fájt csunya volt és fájt a szivem kivenni és nem vettem ki 1 hónapig szenvettem mire kivettem mert nem birtam és most 1 éve kb és még mindig egy szép kis lyuk van ott ami szerintem nem fog eltünni:(:( ugyhogy azt ajánlom ha nincs késő még vedd ki am és is orrba akartam és lebeszélt mindenki, egy jó véleményt sem kaptam mert állitolag az az a hely ami nagyon kevés embernek nem gyullad be:S most a szájam fölött van 2 éve és semmi baja sincsen:)
2008. júl. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a segítsége, betadinnal kezelgetem, esténkén kiveszem és megmosom. Mostmár szebb lett!

Amúgy nem veszem ki, ha leesik az orrom akkor sem...olyan szép..:DDD

2008. júl. 5. 10:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is igy jártam vele anno! Alkohollal mosd át az ékszert vagy főzd ki forrástól számitva legalább 5perc! A helyét pedig tetránnal kend be vékonyan reggel és este! Nekem 2hét alatt helyre jött, ez volt 10éve azóta nincs vele gondom!:))) Ja és tényleg nem árt orvosifém ékszert beszerezni mert lehet a mostanira érzékeny vagy!
2008. júl. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!