Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Fele-más színű szemeket...

Fele-más színű szemeket szeretnék! Kontaktlencsével meg tudom csinálni? Akkor is lehet kontaktlencsém, ha jó a látásom?

Figyelt kérdés
Sok kérdésem lenne még. Meglátszik, ha például csak az egyik szememen van kontaktlencse? És néhaa lencséket cserélni kell? Tisztítani hogy kell?

2013. nov. 8. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem csak optikai lencse van, persze hogy lehet színes kontaktlencséd, ha bírja a szemed. Az optikus el fog mondani róla minden fontosat, ez most így hosszú lenne... És igen, nagyon meglátszik, ha csak az egyikben van. Nagyon bizarr, félelmetes, visszataszító látvány lenne. Inkább használj egy-egy különböző színű lencsét mindegyik szemedbe. Persze, hogy cserélni kell őket. Tisztítani lencsetisztító folyadékkal tudod, ebben kell tárolnod is.
2013. nov. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Meg tudod csinálni, lehet lencséd ha bírja a szemed és van rá megfelelő görbületű színes lencse. Mert színesekből nincs ám mindenféle.

A színes kontaktlencse látszik a szemeden, ezért jobb ha mindkettőbe teszel inkább, úgy sem mondanám szépnek, mert sajnos természetellenesek nagyon, de jobb mintha csak az egyik szemed lenne olyan.

A lencsékről az optikus elmond mindent ha kérdéseid vannak, vizsgálat mindenképp kell előtte, másképp nem tudhatod bírja-e a szemed és hogy milyen jó rá.

A lencsékből van napi, kéthetes, havi, 3havi, éves is. Ezek a leggyakoribbak, ezután kell kidobni és újat venni. A színeseknek szinte semmi oxigén áteresztő képessége nincs, ezért csak alkalmakra hordd, mindennap hordva tönkreteszi a szemed.

Még azt mondanám, hogy ha valahogy ki tudod próbálni először a színeset ingyen, akkor tedd meg. Mert számomra nagy csalódás volt, és egy csomó pénzt kidobtam rá. Nagyon akartam kék szemeket meg szürkét, vettem ilyen lencséket, erre iszonyat természetellenes színű, mintázatú lencséket kaptam, ráadásul mikor mozgatom a szemem akkor a lencse nem mindig mozog vele, vagy lassabban mozog és ez elég ijesztő látvány. Ezek után én hülye még vettem másfajtákat is, de mind ugyanilyen volt.

2013. nov. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És ez kb mennyibe kerülne?
2013. nov. 9. 17:58
 4/5 anonim ***** válasza:
sokkal egyszerűbb ha elmész egy optikába
2013. nov. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én optikai lencsét használok, abból egy pár ötezer forint, plusz a folyadék szintén ötezer, ez mindegyik egy havi adag. A színes lencse gondolom valamivel drágább.
2013. nov. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!