Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A korrektort az alapozó ALÁ...

A korrektort az alapozó ALÁ kell felvinni?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam, hogy először korrektor, és arra rá az alapozó. Tényleg így kéne? Én mindig az alapozót kenem fel először, és utána igazítok rajta korrektorral, ha látszik még egy-két bőrhibám.
2013. nov. 17. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
te csinálod jól
2013. nov. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
elvileg fehérebb korrektort kell használni és arra kell felvinni az arcszíneddel megegyező alapozót:)
2013. nov. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is felé szoktam kenni,bár nemrég vettem egy Aloe-s korrektort,ami zöldes színű,azt alá szoktam felkenni,különben elütne nagyon az alapozótól:)
2013. nov. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
elvileg alá is lehet, de felé a jobb : )
2013. nov. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

Nincs szabály, ahogy beválik.

Célszerűbb alapozó alá annyiból, hogy általában kisebb a színválaszték. Az meg elég ciki, ha elüt a bőrszínedtől. Ha ugyanabból a termékcsaládból, ugyanazt az árnyalatot használod mindkét terméknél, akkor teljesen mindegy.

Rendes korrigálásnál pedig mindenféleképp az alapozó alá kell felvinni. Mert ugye nem bőrszínt használ az ember, hanem zöldet meg sárgát, stb. ami elég viccesen festene az alapozó fölé pöttyözve. :D

Viszont alapozó fölött használva mindig ügyelj rá, hogy a széleket jól eldolgozd, nem túl nyerő, amikor látni a pöttyöket, mert épphogy felhívod a figyelmet a bőrhibákra.

A szem alá viszont sose alapozó fölé kend. Mivel célszerű világosabb színt használni, nehéz alapozó fölé kenve jól eldolgozni. Aztán igen furcsa eredményeket látni ebből is az utcán. :D

2013. nov. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%
Olyan nincs, hogy így vagy úgy KELL. Ahogy neked kézre esik vagy jobban tetszik. Én alá szoktam felkenni, mert néha elég durva bőrhibáim vannak, és vhogy természetesebb nálam az eredmény utána, ha a már eldolgozott korrektorra viszem fel az alapozót.
2013. nov. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb fölé, mindegy milyen fajta korrektort használsz. Ha utána alapoznál akkor elkenhetnéd a korrektort. Szerintem alapozás, korrektor, púder a rögzítéshez ott ahol kell vagy a T vonalban.
2013. nov. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!