Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Színes kontaktlencsét próbált...

Színes kontaktlencsét próbált már valaki? Tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Sosem volt még színes lencsém, csak sima, havi.

Középbarna, átlagos színű szemeim vannak, -1,5-ös dioptriával. Kék, nem kirívóan mű hatású szemeket szeretnék, egyelőre csak kipróbálni. Lencsével ez mennyire lehetséges? Fedi a barnát a kék?

Általánosságban mire kell figyelni dioptriás, színes lencséknél? Miben különböznek a színükön kívül a sima, havi, szilikon lencséktől? Honnan érdemes minőségit rendelni?



2014. ápr. 8. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbáltam, több félét is, mindre jellemző hogy kényelmetlen, műnek néz ki, mindenki észreveszi hogy lencse. Van belőle olyan ami elfedi teljesen a szemszínt, de olyan is ami nem egészen.

Mindennapos viselésre nem alkalmasak, mert nekem folytonos szemcseppezés mellett is kiszáradt, homályosan láttam benne egy idő után. Szinte semmi oxigén áteresztésük nincs.

2014. ápr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha már használtál lencsét, tudhatnád, hogy minden új fajtát illeszteni kell, akkor is, ha minden paramétere egyező.

A színes lencsék alatt fullad a szem, mert minimális az oxigénáteresztésük, és két hónap rendszeres viselés után úgy beereződhet a szemed, hogy évekre eltiltanak a lencsétől és hordhatsz szemüveget.

A fedő lencsék sajnos elég észrevehetően mű hatásúak, és maximum alkalmi viselésre ajánlanám.

Rendelni elsőként sehonnan, menj optikába. Ha a próbalencse sem tántorított el, akkor akármelyik megbízható webáruházból, ahol árulják.

2014. ápr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!