Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lehet-e fülbevalóm? Van...

Lehet-e fülbevalóm? Van valamilyen módszer, hogy a lent leírtak ellenére fülbevalót viselhessek? Van harmadik módszer a klipszen és a lyukasztáson kívül?

Figyelt kérdés

Szívesen viselnék fülbevalót.

Volt már kilyukasztatva a fülem, 9-10 évesen, de folyton be volt gyulladva, hagynunk kellett benőni. Gimnáziumban ismét megpróbálkoztam, de ismét csak ugyanaz lett az eredmény, mint régebben. Viszont amikor benőtt, maradt utána mindkét cimpámban egy kis csomó.

Voltam orvosnál, aki ambulláns sebészetre küldött, hogy kivegyék a csomót. Az azonban visszanőtt, így a műtétet meg kellett ismételni. Háromszor nőtt vissza a csomó, míg végül a doktor azt mondta, nem veszi ki többet. Azt mondta, vadhús, és allergia okozza.

Ugyanakkor elvégeztetett egy általános tesztet, és semmire sem bizonyultam allergiásnak.

Így most a csomó miatt nem tudom újra kilyukasztatni a fülemet, és nem is vagyok biztos benne, hogy érdemes próbálkoznom, vagy újabb kálváriát vonok magam után.

Klipszet nem tudok hordani, mert nyomja a csomókat, amik egyébként nem fájnak, és esztétikailag sem zavaróak, mert nem nagyok.


Néha arra gondolok, hogy ha egy kicsit feljebb lyukasztatnám ki a fülem, talán ott viselhetnék fülbevalót, de tartok tőle, hogy esetleg ott is csomó lesz. Lehetséges ez, vagy érdemes megpróbálni?

Kihez fordulhatnék? Sok-sok doktort és kozmetikust kérdeztem, van valami ötletük esetleg, kitől kaphatnék érdemben tanácsot?


Tudtok választ?


2010. jan. 10. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért gyulladt be a füled, mert bizonyos fémekre érzékeny vagy. Én pl. csak arany fülbevalót hordhatok (még orvosi fémet sem), mert az ezüsttől is, a bizsutól is ugyanígy begyullad, meg csomósodik, ahogy Te is írtad.
2010. jan. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Kétoldalas ragasztóval bármit a füledre ragaszthatsz, de az hamar leesik, a pillanatragasztó viszont hatásos :)
2010. jan. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én csak ezüst vagy arany karikát tudok hordani, semmi mást.


Amiknek van hátulja azoktól mindtől begyulad, mert nem szellőzik rendesen..


Fémérzékeny vagyok én is, tehát bizsu kilőve, és van olyan barátnőm aki az ezüstöt sem bírja, csak az aranyat.

2010. jan. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szóval akkor nem szabad próbálkozni, mert a másik helyen is becsomósodhat? Ez rossz hír.

És más módszert nem tudtok, csak a lyukasztást, hogy fülbevalóhoz jussak?


Köszi a válaszokat!

2010. jan. 10. 22:54
 5/10 anonim ***** válasza:
mágneses fülbevaló? :) olyan mint az igazi. ^^
2010. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
van olyan fülbevaló is amit nem kell bedugni a luykba hanem a fülcimpára rá csatolni vagy hogy mondjam:D
2010. jan. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit írok, hogy nekem egy lány fülbevaló nélkül is tuti h ugyanúgy tetszik. (Ha am bejön)
2010. jan. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

16:24es

azt hívják klipsznek :D

2010. jan. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát a klipsz nem jön be.

És köszi a vígasztalást, de magamért szeretnék fülbevalót, és mert rövid a hajam.


Milyen az a mágneses fülbevaló? És hol szerezhetnék?

2010. jan. 12. 22:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Van olyan is, amit nem csiptetni kell a füledre, hanem a cimpára "ráfűzni" Sztem nagyon jól néznek ki. lógós végük is lehet :)

pl ilyen [link]

2010. márc. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!