Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Apacs ékszerüzletről vélemények?

Apacs ékszerüzletről vélemények?

Figyelt kérdés
Augusztus 21-én csináltattam orrpiercinget, eleinte csak egy kő volt, amit a szalonba raktak bele, de később vettem az Apacsban egy orrkarikát, aminek arany színe van, de nem is tudom pontosan, milyen anyagból van a karika. Az eladó azt mondta ezüst, és aranyozva van. Na most nekem a mai napon begyulladt a piercing körül, de nem az orrom külső részén, hanem belül. Gennyes pukli... Vizes fülpucolóval megtörölgettem, véletlen ki is nyomtam a puklit, még mindig ott van, csak piros... A karika azon része, ami az orromba volt, befeketedett. Holnap megyek a szalonba, ahol csinálták, de akkor kíváncsi lennék, hogy a karika minősége miatt lehetett ez a gond? És hol lehet igazi ezüst, vagy orvosi fém, vagy netán igazi arany golyózáras orrkarikát kapni? Köszi!

2014. okt. 1. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg igazat mondod az apacsos eladó. Aranyozott ezüstről lesz szó. Az ilyen ékszereken az aranyozás csak dísz, nagyon vékony, így hamar lekopik. Az ezüsttől meg az orrnyálkahártya ilyen reakciót válthat ki. A feketedés egyszerű oxidáció jele, ami annyit bizonyít, hogy a tested immunrendszere működik. A vas alapanyag idővel zöldes majd rozsdaszínű lesz, a réz zöldes majd idő után feketés lesz. A többi fémnek, amiből ékszer is készül, nincs elszíneződő oxidja.

Ha orrba akarsz rakni, vagy ajakba, akkor titán, vagy titán bevonatos ékszert keress. Arany színben van az is. Amúgy apacsban is lehet venni, meg bármelyik piercinges üzletben, vagy lehet netről is rendelni.


Gyulladásra azt mondom, hogy kezeld octenisepttel, lehet, hogy vadhús kinövés, de no para ;)

Bár én azt ajánlom, hogy bizsu ékszert legalább 8-12 hónapig ne rakj bele és a helyedben az arannyal is vigyáznék (ha nem 24 karátos, akkor felejtsd el, mert nikkelt és ezüstöt tartalmazhat).


Remélem segítettem ;) ha lenne kérdésed írj privátban

2014. okt. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudjátok, hogy arany orrkarikát hol lehet kapni Budapesten vagy akár webshopban? Nem találok, csak aranyozottat..
2015. júl. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Színaranyat neten, vagy bemész egy ékszerüzletbe és csináltatsz egyet.
2015. júl. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!