Viru23 kérdése:

Fontos a smink?

Figyelt kérdés
Az a probléma hogy nagyon béna vagyok a smink készítés és a szépségápolás terén! Fontos ahoz a smink hogy észrevegyenek a fiúk? Egyátalán meg lehet tanulni, hogyan kell elkészíteni egy nem túl erős sminket?
2014. okt. 25. 21:54
 1/7 Klaub válasza:
Attol fugg hany eves vagy :) szempillaspiral az barmikor fel tudja a figyelmet kelteni :)
2014. okt. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nem tudom hány éves vagy, de a fiúk nem szeretik, ha a lányok már nagyon fiatalon kimázolják magukat. Viszont van, hogy a szituáció megköveteli. Ha a fiú(k) idősebb(ek) nálad valószínűleg bejönne neki(k), de nincs szükség arra, hogy csöpögjön rólad a festék, sőt vannak fiúk akik egyáltalán nem szeretik, mert úgy érzik álarc van rajtad. Válaszolva a kérdésedre: egyáltalán nem fontos a smink, nem attól fog(nak) kedvelni a fiú(k) és egy csomó sminktanfolyam.
2014. okt. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenki másra bukik. Jó esetben meg sminkkel és anélkül is ugyanúgy szépnek tart. :)

És meg lehet tanulni, persze. Nézegess videókat, kérj ügyesebb barátnőktől segítséget. Egy kis korrektor, púder és szempillaspirál felkenése nem igényel semmiféle tehetséget, de azért rásegít a természetes adottságokra. Hétköznapra szerintem bőven elég is ennyi.

(A sok smink viszont elég visszás lehet, pasik rémálma, mikor hazaviszik a jó csajt, aztán reggel valami bányarémet látnak elkent sminkben vagy smink nélkül. :D)

2014. okt. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Jó lenne tudni a korodat, de ettől függetlenül szerintem nem igazán fontos. Jobb, ha nem emiatt vesznek észre. :) Talán inkább olyan szempontból lehet fontos, hogy az ember magabiztosabb egy szép sminkkel, ami már inkább mérvadóbb a fiúknál...

Egyébként hétköznapokra szerintem egy kis korrektorozás - hogyha szükséges - és szempillaspirál untig elég. Ha pedig szeretnél valami különlegesebbet, akkor azt javaslom, hogy olvass utána a dolgoknak (pl. milyen bőrtípusra milyen alapozót érdemes használni, szemszínhez illő sminkötletek...), plusz van rengeteg videó youtubeon, amik segíthetnek neked elsajátítani egy-egy sminkes fogást.

A sminktanfolyamot kicsit túlzásnak gondolnám, de ha nem sajnálsz egy kevés pénzt költeni a dologra, akkor szerintem érdemes lehet elmenni egy kozmetikushoz, aki szintén tud neked tanácsokat adni (talán ez a legjobb megoldás). Ja és ne feledd gyakorlat teszi a mestert! ;)

2014. okt. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

attól függ, hány éves vagy és hogy nézel ki. ma már a 13-14 éves lányok is gyakran olyan full sminkben mászkálnak hétköznap, amilyet én csak alkalmakkor viselek,, szerintem ez elég szomorú. de már egy minimális, ügyesen alkalmazott smink is jól fel tudja dobni az arcot.


szerintem ha szép a bőröd, akkor alapozóra, korrektorra semmi szükség. ha nem annyira szép (sajnos az enyém sem az), akkor nyugodtan használhatsz alapozót vagy bb krémet és/vagy korrektort, attól függően hány éves vagy. persze ennek is megvannak a technikái, sokan ecsettel szerencsétlenkednek, de szerintem ujjal simán meg lehet oldani. arra figyelj csak, hogy hidratálj alá, hogy ne emelje ki a száraz részeket és egyenletesen oszlasd el, ne legyen csíkos, foltos. a pattanásokra, foltokra tehetsz korrektort. arra figyelj, hogy ezeknek a termékeknek a színe passzoljon a bőrödhöz. ne legyen se túl világos, se túl sötét.


ha szép a bőröd, az előző lépést ki is hagyhatod. szerintem bőven elég, ha kifested a szempilládat, az elég látványos tud lenni (pláne, ha mondjuk szőke vagy) és nem is túl nehéz. persze ehhez is kell egy kis gyakorlás, de rá fogsz érezni. ha nem megy, keress nyugodtan youtube-on videókat, magyarul és angolul is van egy rakat. ha gondolod, linkelhetek neked párat!


szerintem ami még fontos, én legalábbis mindig megcsinálom, mert nekem sokat dob a külsőmön, az a szemöldök. ezzel vigyázni kell, hogy ne ess túlzásba. az hajszínedhez passzoló szemöldökporral a legegyszerűbb megoldani szerintem, de ha elmész kozmetikushoz, ő be tudja festeni és akkor 2-3 hétig nem kell vele bajlódnod. ezenkívül használhatsz még színezett ajakbalzsamot (feltételezem, nem akarsz rögtön a rúzzsal kezdeni), ehhez sem kell semmi különleges képesség.


a kontúrozás, pirosító, highlighter már haladó szint meg szerintem nem is annyira szükséges mindennapokra. a szemhéjpúder, rúzs meg ízlés kérdése. de amiket eddig leírtam, azokhoz egyáltalán nem kell nagy ügyesség, esetleg némi gyakorlás. nézz tutorial meg how to.. videókat és próbálkozz otthon, rá fogsz érezni.

2014. okt. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Korodtol fugg. En 13 eves lany vagyok. Csak suliba szoktam magam sminkelni, de egyaltalan nem viszem tulzasba. Csak szempillaspiralt hasznalok. Semmi mast. Nem pattanasos az arcom, igy nem kell alapozo. A szamra sem szoktam semmit kenni, csak Nivea kremet. Ez szeppe teszi. Neha Labellot, hasznalhatod te is, semmi ugyesseg nem kell hozza. Nekem rozsaszinu van, alig latszik ha hasznalom. Persze vigyazz nehogy sokat hasznalj, mert az csunya. Osztalytarsam 12 eves. Minden nap ugy jon suliba, hogy az egesz fejet lealapozza, pedig semmi pattanasa sincs. Szemtust, szemcerkat, szempillaspiralt, es eleg eros szajfenyt hasznal. Ez nagyon sok. Foleg ugy hogy meg csak 12 eves. 5 ev mulva nagyon oreg lesz a bore tole. Erre te is figyelj. Amugy szerintem nem annyira fontos a smink hasznalata. Ha alapbol szep a borod, felesleges. A fiuknak meg mindegyiknek mas lany tetszik..:)
2014. okt. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A koromat direkt nem írtam ki nehogy valaki elkezdjen mondjuk cikizni, de mindegy.A hasznos tanácsaitokat megfogadom! És mégegyszer köszönöm
2014. nov. 6. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!