Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Otthoni műkörmözéshez elég...

Otthoni műkörmözéshez elég egy tanfolyamot elvégeznem?

Figyelt kérdés
Gyakorlott vagyok a körmözésben és ismerősöknek szoktam csinálni,otthon.Csak plusz keresetnek szeretném csinálni szűkebb vendégkörnek. Ahhoz, hogy legyen róla papírom elég egy tanfolyam elvégzése?

2015. jan. 16. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értelek. Most hogy van-e papírod vagy nincs, ugyan úgy feketén csinálod. Ha szerzel róla bizonyítványt, akkor is bekopoghat hozzád a NAV hogy na tessék csak felmutatni a nyugta tömböt. (ami ugye nincsen) Aztán fizetheted a büntetést.
2015. jan. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak az okj ad megfelelő szakmai képzést, a néhány hét alatt elvégezhető, vizsga nélküli tanfolyamok semmit nem érnek, csak kiadsz egy csomó pénzt a semmiért.

A többit az első válaszban leírták.

2015. jan. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-nek igaza van. Ha arról van szó, hogy otthon akarsz dolgozni bejelentve, annak van egy csomó feltétele, megfelelően szellőző helyiség, stb., de megoldható. Ha az okj-t elvégzed, az mindenképpen nagyon jó, 150 ezerre számíts, én mindenkinek ajánlom a pedikűr elvégzését is, hasznos, keresett szakma és lehet, hogy egyszer majd szalonban fogsz dolgozni. Sokan nem tudják, de a szalonokban okj-s végzettség nélkül is lehet dolgozni műkörmösként, ha a tulaj ezt megengedi. Vállalkozás indítása esetén nem tudom, hogy kötelező-e az okj.
2015. jan. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak az OKJ-vel lehet szalonban dolgozni, akár alkalmazottként, akár vállalkozóként. Más megoldást nem engednek a rendeletek.

Ha elvégzed az OKJ-t, az feljogosít ugyan, hogy dolgozhass, de a hátteret meg kell teremtened hozzá. Ez azt jelenti, hogy vagy keresel egy szalont, ahol bejelentenek és alkalmazott leszel, vagy kiváltod a vállalkozóit és fizeted a vállalkozás költségeit. Más megoldás nem jöhet szóba.

2015. febr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4 Ezt én is így gondoltam, sőt így tartanám korrektnek, mint okj-t végzett műkörmös, de kiderült, hogy okj nélkül is lehet dolgozni, ha engedi a szalon tulajdonosa, ezt néhány hónapja tudtam meg, ha azóta nem változott a törvény, akkor akármilyen kontár is dolgozhat szalonban.
2015. febr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!