Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hol lehet eladni az aranyéksze...

Hol lehet eladni az aranyékszereket?

Figyelt kérdés

Honnan tudom hogy mennyit ér itthon? Annyit tudok róla, hogy 100 eurós arany nyaklánc, de nem szeretem az aranyat, és nem is bírja a bőröm, szóval el szeretném adni. Nem tudok róla semmit, hogy hány karátos. Csak a számla van meg róla, de németországi boltban lett vásárolva, tehát onnan való, nem tudok visszamenni vele. A közeljövőben nincs lehetőség visszamenni oda, így gondoltam itthon eladnám, de nem tudom, hogy hova menjek vele. Sima ékszerboltba? Ötvöshöz? Hova vigyem, hogy megtudjam, hány karátos, mennyit ér?

Még sose kellett ilyennel foglalkoznom, így nem tudom hogy hova forduljak.



2015. máj. 6. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Olyan ékszerboltba vagy zálogházba,ahol ki van ez írva :

"tört arany felvásárlás"

Megvizsgálja: fém/karát/súlya/...

és ebből megállapítja mennyit ér tört aranyként.

Ez általában ingyen van.

Érdemes szétnézned több helyen hogy mennyit fizet pl a 14K/g-ért,mert van szórás a felvásárlási árban,sőt sok helyen napi árváltozás van.

2015. máj. 7. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Itt követheted melyik fém mennyit ér:


[link]

2015. júl. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!