Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Elkezdjem magam sminkelni?...

Elkezdjem magam sminkelni? Erdemes? (fiuk is lanyok is valaszolhatnak)

Figyelt kérdés

Szoval 19 vagyok, eddig 2x voltam kisminkelve, abbol 1 a tablokephez. Szoval nem vagyok egy nagy sminkfan. :) Nem tokeletes a borom, neha vannak pattanasaim, de inkabb a borgyogyasz altal felirt kremet hasznalom, mint takarom el sminkkel. De most gondolkoztam, lehet kiprobalnam.

Ki mit gondol? Mindenfele velemenyt varok.

Nem nagyon egeszsegtelen? Megeri? Milyen alapveto cuccok kellenek hozza?

Koszi. :)


2010. ápr. 2. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Ha pattis a bőröd, akkor inkább krémmel kend amit a bőrgyógyászod mond, legalább szellőzik alapozó nélkül. :)

Ha szeretnéd, nyugodtan sminkeld magad, én néha-néha szoktam csak, meg ha olyan kedvem van. :D

Nem egészségtelen, csak mosd le mindig. a jó smink szépít, a rossz vagy a túl sok csúfít.

fontos:

sminklemosó

szempillaspirál

korrektor (kisebb bőrhibákra), bőrödtől 1 árnyalattal világosabb

alapozó (csak ha nagyobb bőrhibáid vannak)

szemceruza


és ennyi :)

lehetmég egy kis szájfény vagy rúzs, esetleg szemhéjpúder, de hétköznapokra a fentiek bőven elegek.


16/L

2010. ápr. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Pár éve sminkel magam leirok pár dologot amit jó ha tudsz.

Nem lessz töle több pattanásod és nem egészségtelen csak minden nap ápolni kell a böröd.Használj alapozót mert szép egyenletes szinű lessz a bőröd.Olyan alapozót válassz ami alatt szellözik a böröd de jól fed.Sokféle alapozót kipróbáltam de nekem a legjobb az AVON-tól a Color Trend olajmentes alapozó.Szerezz be egy púdert is,ez fixálja az alapozót és nem fénylik töle a bőr.Korrektor szerintem felseleges.Akkor szükséged lessz még szempilla spirálra de nem vegyél vízállót mert az negyon nehéz lemosni.Még alap kellék a feket szemceruza,a szájfény (valami világos árnyalat).

Szemhélypúdert is érdemes venned,azzal lehat aztán változatos sminkeket csinálni.

Elég sok idő mire belejössz,nekem kb 1 év volt mire megtanultam rendesen sminkelni.Arra figyelj hogy az arcodhoz illően fesd magad,mert nagyon el is lehet rontani.Ha van olyan barátnőd aki régóta csinálja figyeld sokat hogyan sminkeli magát,igy megtanulsz sokmindent.

Arra még figyelj hogy minden este mosd le mert ha abban alszol az tényleg nem egészséges.

Nah remélem tudtam segiteni.Sok sikert.


17/L

2010. ápr. 3. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen az a krém, amit a bőrgyógyász ír fel, de biztos jó. Ha valami hidratálóféleség, akkor nyugodtan használd alapozó alá - persze, csak ha akarsz alapozót használni. Szóval a bőrt alapvetően táplálni kell, és ezt hosszútávon meg is hálálja a bőr [nem lesz ráncos olyna hamar].

Nem egészségtelen ha mindennap lemosod. Illetve reggel is tisztítsd meg az arcod, mielőtt kisminkelnéd magad.

Ha például nem akarsz alapozót használni - nyáron például szerintem sokkal jobbak a színezett hidratálók.

Ami kellhet az alapozó, vagy színezett hidratáló. Szempillaspirál, szemceruza, szájfény, az ajakbalzsam is fontos. A helyedben vennék egy természetes árnyalatú barna szemhéjfestéket [ne legyen túl sötét]. Ezzel tudsz gyakorolni és elrontani sem nagyon lehet, szemceruzával együtt füstös szemekhez is jó. Aztán ha belejössz jöhet a többi szín. Ja, és egy természetes árnyalatú pirosító is feldobja az arcot. [Ez se legyen sötét, inkább valami világos rózsaszín, vagy barack árnyalat.] Youtube-on elég sok jó videó van arról hogyan sminkeljük magunkat, miket ajánlanak kezdőknek. ^_^

2010. ápr. 3. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!