Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nektek van/volt "fiatalon"...

Nektek van/volt "fiatalon" piercingetek, tapasztalatok róla?

Figyelt kérdés
Hali! :3 Volt piercingetek fiatalon?Vagy esetleg ismertek olyat akinek 13-14 éves korában lett? Szeretnék majd én is ajak piercinget.Elmondanátok a pozitív/negatív dolgokat vele kapcsolatban? Meg hogy hogy megy ez az egész,mármint hogy rakják be (nem félreérteni xdd) Tapasztalatok esetleg? Előre is köszi! :D

2016. máj. 20. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt az orromban, meg több barátnőmnek a szemöldökében, szájában. Mindenkinél meglátszik a helye. Egyébként vagy szúrják, vagy lövik (pl.: orrba). Ha nem zavar, hogy később lesz ott egy heg, csak akkor csináltasd meg.
2016. máj. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
nekem kedd óta van köldök pc-m, 14/L :)
2016. máj. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Volt, de hogy minek... visszanézve a képeimet tiszta gáz volt, csak én hittem akkoriban menőnek valamiért...

Ajakban volt nekem egy tüske, néha karikára váltottam, de a karika rosszabb sokkal, mármint mindkettő tönkreteszi a fogakat, de a karika durvábban képes rá. Nekem alapból nincsenek erős fogaim, szóval 1 év után már kivettem a piercinget, mert már fájtak tőle az első fogaim.

2016. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, igen volt, de csak 16 évesen.

Negatívum annyi, hogy ha fém talpas ékszer van benne, akkor tönkre tudja tenni a fogínyt, így később a fogat is. Érdemes szilikon-bioplaszt anyagú talpas ékszert hordani.

Normális esetben szúrják. Ajak ékszernél 16 G-s tűvel.

14 év felett szülői beleegyezéssel, vagy szülői jelenléttel csinálják meg csak (van, ahol csak 16 évesen csinálják meg így).

Odamentek, ki kell egy papírt tölteni, amin rajta van minden kockázat és minden más egyéb dolog. (Beleegyező nyilatkozat.) Utána ékszert választasz, elmondod, hogy pontosan hova akarod (alul, felül, középen, oldalt...stb.), majd vársz pár percet, hogy a testékszerező felkészüljön. (Sterilizálja az ékszert, előkészíti a csipeszt, gumikesztyű, tű...stb.) Utána szólít, ott leülsz. Van, ahol öblögetned kell, van ahol nem, de ha öblögetned kell, az jobb hely. Öblögetsz, kiköpöd, visszaülsz. Bejelöli neked a lyuk helyétamit előtte fertőtlenít, amit utána a tükörben tudsz megnézni, hogy szerinted ott jó-e vagy kicsit odébb akarod. Utána ha minden megvan, visszaülsz. Egy csipesszel megfogja az ajkad és egy tűvel átböki. (Van, hogy jégspray-vel érzéstelenítik picit, de amúgy sem fáj nagyon.) Utána a tű segítségével behelyezi az ékszert, majd rátekeri a golyót. Ha picit vérezne, letörli (általában fertőtlenítővel), és ha nincs semmi gond, akkor felállhatsz, megszemlélheted. Elmondja a kezelési útmutatót, vagy ad kezelési kártyát.

Az egész mindenestül nincs 5 perc.

Gyógyulás alatt az első egy-két hétben picit feldagad, ami idő utána lemegy. Ha eltelt kb 1-1,5 hónap, akkor célszerű kicserélni az ékszert egy rövidebb szárasra. (Ha otthon nem megy, akkor visszamész a testékszerező segítségét kérni)

Kb. ennyi.

2016. máj. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D
2016. máj. 21. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!