Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Septum piercingről mik a...

Septum piercingről mik a tudnivalók?

Figyelt kérdés
Akarok szúratni, de nagyon félek tőle. Porcba vagy bőrbe jobb (hol gyógyul hamarabb)? Sokat kell kezelni a gyógyulása alatt (napi hányszor)? Milyen anyagú pc-vel gyógyul hamarabb? Nagyon tetszik, de félek hogy sokáig el fog tartani és nagyon be lesz dagadva. Orrfújásnál nem lesz nagyon zavaró? Illetve kivehetem arra a fél percre?

2016. aug. 18. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. En baratnommel szurattam szoval Nekem elegge fajt. Szalonban nyilvan kapsz ra erzestelenitot De ugyis elegge kellemetlen. Aki porcba szur messzirol keruld! Roncsolodik a szovet, Es kevesbe gyogyul be, tovabba fajdalmasabb is. Es porc alatt jobban is nez ki szerintem. Nekem is ott van. Orrfujas: Ne aggodj hamar megszokod De a kezdeti idoszakba.( kb 1-2 honap) Ne nagyon vedd ki es egy orrfujas erejeig nem is szukseges. Fel is lehet azt hajtani es alatta orrot fujni, persze ra kell erezni. Ja Az kimaradt H keszulj fel h a septum elegge kenyes terulet es valszeg bekonnyezel szurasnal de ne ijedj meg termeszetes es nem a fajdalom miatt van. En octenisepttel kezeltem. Remelem hasznos voltam! 16/L
2016. aug. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja Es kezdeti idoszakba kerj bele titan anyagu pc-t! Elozo voltam. :)
2016. aug. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem sem porcban van, de nekem nem fájt egyáltalán és nem is konnyeztem. Nagyon jó piercing, én imádom az enyémet:)) (Mondjuk nekem eddig egyik pc sem fájt, jól bírom az ilyet). Én betadinnal (folyékony, nem a kenocs!) kentem, de csak pár napig napi 1x ès nagyon-nagyon hamar meggyógyult. Az elso két nap kicsit kellemetlen az orrfújás, de ha meggyógyul ugyan olyan, mint nélkule, ezért folosleges lenne kivenni. De a kivétellel amúgy is vigyázni kell, mert nagyon hamar beforr a helye. Nekem vastagabb és nagyobb orvosi fém ékszer lett berakva, mint ami az orromhoz kellene (elég pici orrom van) így én nem tudom befordítani, de a patkó alakú ékszert pár nap után be lehet fordítani, ha valamiben zavarna, vagy nem akarod, hogy valaki lássa. Am. kb. tíz nap után ki is lehet cserélni a benne lévo ékszert másikra. Ha bármi kérdésed van még, nyugodtan írj:))
2016. aug. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) nem a szúrástól félek, hanem attól, hogy kellemetlen és hosszú lesz a gyógyulás (remélem nem :S) :D
2016. aug. 19. 12:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha rendesen ápolod akkor semmi baj nem lesz. Én octenisepttel ápoltam, 2-3 hét alatt gyógyult meg.

Eleinte furcsa lesz orrfújásnál, de utána könnyű megszokni. (Főleg ha befordítod, vagy ha barbellt hordasz benne.)

Bedagadni nem nagyon tud melyik irányba. Érzékeny lesz inkább csak.

Ékszernek elsőnek titán anyagú a legjobb és barbell. Patkó vagy karika mutatósabb, de lassabban gyógyul vele kicsit.

2016. aug. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!