Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ti hogy tudtok összegyűjteni...

Ti hogy tudtok összegyűjteni drágább kozmetikumokra?

Figyelt kérdés

Annyira régóta szeretnék 2 dolgot megvenni, de nagyon drágák sajnos. Mivel már külön élek, mindig a lakásra, ételre megy el a pénzem, ráadásul most még munkanélküli is vagyok.

Annyira vágyom már ezekre a dolgokra egyébként, hogy lassan a lelkem is eladnám érte az ördögnek. Tudom, beteges, de nagyon szeretném.


Ti hogy szoktatok mégis félretenni rájuk, esetleg ilyenkor valamit eladtok, hogy legyen belőle pénzetek?



2016. szept. 13. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Van olyan ruhád, vagy bármi más cuccod amit esetleg nem hordasz? Ezeket el is adhatnád. Egyébként meg nem szabad feleslegesen vásárolnod. Ha valamit meg akarsz venni, de nem létszükséglet annak az árát tedd félre, és ha 1 hónap múlva is nagyon kell, csak akkor költsd el. Vagy amíg egyben van a fizud, akkor írd fel hogy mire mennyit tervezel. És a költekezéseidet is érdemes feljegyezni, így utólag vissza tudod nézni, mire megy el annyi pénz.
2016. szept. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Továbbképeztem magam és jól osztom be a pénzemet. Vagy, én egyetem mellett (külföldön) egy parfümériában dolgoztam, és amikor cseréltük a tesztereket, mindig hazavihettük őket. Így tele voltam Chanel, Versace parfümökkel, Dior, Guerlain stb. sminktermékekkel. Gondolom Magyarországon is hasonlóképpen lehet, próbálj meg egy drogériában munkát találni.
2016. szept. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hűű hát mikor koleszos voltam, konkrétan 7 hónapig gyűjtöttem a Gyűrűk Ura könyvekre rendesen ráéheztem :D Nem vettem semmi feleslegeset, nem költöttem édességre, üdítőre, kávéra, sminkre (max tusra és spirálra), olcsó pipere cuccokat vettem (gondolok itt dezodorra, borotvára stb.), ha nagyon kellett egy új ruhadarab, akkor Hádába mentem, ha megoldható volt, busz helyett gyalog jártam, olcsó ételeket készítettem, szerintem azóta sem ettem összesen annyi paprikás krumplit meg lecsót, szóval kicsit leamortizáltam az életminőségemet, egy perselybe dobáltam a pénzemet, és odaadtam egy szobatársamnak a kulcsát, hogy még véletlenül se nyúljak hozzá (mert sajnos hajlamos voltam rá) a dohányzásról is lemondtam, de még mindig azt mondom, hogy megérte. :D

A felesleges cuccok eladása is jó ötlet, én a rajzaim, festményeim adogattam el közben.

Ma már Ausztriában dolgozom, jól keresek, nem szórom el a pénzem, szóval ha megtetszik valami drágább dolog, nem jelent problémát megvenni, de soha nem fogom elfelejteni, milyen az, ha az ember nagyon akar valamit, de nincs rá keret, szörnyű rossz helyzet.

2016. szept. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem beteges.

Az igény sohasem az!

Beérni az olcsóbb dolgokkal sokkal megalázóbb.

Lehet még túl fiatal vagy, majd pár év múlva már simán megengedhetsz magadnak ilyen dolgokat.

Amúgy nem spórolok rá, de én már harmincas éveim végén járok, így egyszerre több dolgot is szoktam venni.

A 20%-os akciókat figyeld a plázanapokon, Marriaunaud szinte minden héten hirdet, és a Douglas is, bár én azt a helyet szívből utálom. Kommersz. Mint egy ABC.

2016. szept. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!