Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Be gombásodhat a körmöm ha...

Be gombásodhat a körmöm ha sűrűn váltogatom a körömlakk színét? (kb.2-3naponta lemosom és új színt kenek rá)

Figyelt kérdés
2016. szept. 28. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Nem
2016. szept. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem, de jó lenne ha néha napján pihentetnéd, hogy tudjon normálisan szellőzni. Nem tesz jót a körömnek ha állandóan le van lakkozva.
2016. szept. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Én vagy 7 éve csinálom ezt, soha nem "pihentetem" egy napot sem, és semmi baja. Mi lenne?
2016. szept. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Kettes! A körömlemez elhalt szaru. A halottaknak nem kell szellőzni, vagy levegőzni...
2016. szept. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 István Szászvárosi válasza:
0%
A körömlakk öli a gombát!
2016. szept. 29. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Jó hír, hogy gombás nem lesz a körmöd.

Rossz hír viszont, hogy a körömlakk tömény vegyszer, aminek egészségre káros hatásai vannak. Túl azon, hogy belégzéssel a szervezetbe jutnak a benne lévő anyagok ( [link] ráadásul még xenoösztrogén is, amit a szervezeted szintén nem hálál meg.

A xenoösztrogének (vagyis mesterséges ösztrogén, azaz nehezen lebomló káros kémiai vegyületek) ösztrogéntúlsúlyt okoznak a szervezetben, ami daganatos megbetegedéshez vezethet.

Szóval a magam részéről jó ideje kerülöm a lakkozást, pedig régen műkörmöm is volt, és rendszeresen lakkoztam. Mostanra inkább minél kevesebb vegyszert használok, és ha muszáj, igyekszem nem belélegezni (pl. takarításnál).

Ennyit megér az egészségem, a körmöm pedig természetesen is nagyon szép. (Arról a sok pénzről nem is beszélve, amit megspórolok a körömlakkokon.)

2016. szept. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Attól hogy váltogatod nem. De viszont a körömlakk alatt sötét és meleg van, ami tökéletes környezet a gombának. Szóval nem ártana kevesebbett festened, mert így előbb-utóbb biztos körömgombád lesz.
2016. okt. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem igazából szerintem amikor lemosod lemosoval az lehet káros, vagy ha be lélegzed amikor fel viszed.

Én is attól félek am hogy káros hogy magamnak festem. Dem1

Valamiben meg kell halni mert imádom a szép nőies árnyalatokat!!!

22L

2016. nov. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!