Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ha igazán egyedi parfümöt...

Ha igazán egyedi parfümöt szeretnék, akkor a mainstream vagy a niche illatokból válogassak inkább?

Figyelt kérdés

Az orinentális illatvilág áll hozzám a legközelebb, de döntésképtelen vagyok.

A hagyományos illetve a divatházak parfümjei közt is van különlegesség, van is ami tetszik, de igazán egyedi illatot szeretnék, az sem baj, ha nem divatos. A régebbi illatok jobban is tetszenek.

Tudna valaki tanácsot adni?

Köszönettel!



2016. okt. 10. 08:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A tanácsot azért is kérem, mert a bőség zavara miatt teljes a káosz a fejemben. Annyi minden van, hogy képtelen vagyok jó döntést hozni. :)
2016. okt. 10. 08:10
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hú, erre szerintem nincs egyértelmű válasz. Függ attól merre laksz, hány éves vagy - mert ettől függ hogy a környezetedben mit használnak általában. Pl az én környezetemben nem sokan használnak parfümöt, utcán is csak a leggyakoribb illatok csapják meg az orrom, szóval nem kéne nagyon erőlködnöm ha egyedit akarnék viselni :).

Illetve kérdés még hogy milyen árkategóriában.

Niche vonalon könnyebb olyat találni, ami egyedi, és árban is könnyen lehet hogy jobban jössz ki, a tesztelés viszont problémás lehet. Talán a Montale parfümjei között kellene szétnézned, azok közt sok a nehezebb, orientális illat (főleg rózsa, oud); de a Serge Lutensek közt is vannak ilyenek (Chergui, Ambre Sultan, Arabie).

De ott van az Armani Privé kollekciója, ami szintén nem fog szembejönni az utcán, mert kegyetlen drága :). Ezeket a Douglasben lehet próbálni. A Tom Fordok is szóba jöhetnek, szintén van a Douglasben (Mammutban legalábbis).

Régebbi illatok - biztos van aki visel ilyet, tippelni se tudok hogy a te környezetedben van-e ilyen, én sose érzek ilyen illatokat a saját környezetemben. Ez jó választás lehet ha tetszik, mert általában könnyen elérhetőek és nem drágák (CK Obsession, EL Youth-Dew, EL Cinnabar, YSL Opium, Guerlain Shalimar, Dana Tabu, Revlon Ciara, Revlon Fire&Ice, Revlon Charlie Gold, Dior Dune, Guerlain Samsara, Dior Poison, Cacharel LouLou, Givenchy Organza, Kenzo Jungle L'Elephant, Gloria Vanderbilt Gloria).

2016. okt. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hú nagyon köszönöm a választ!

Fővárosban lakom budapesten, végül is több parfüméria van, körbe is jártam egy párszor már a lehetőségeket, de mindig zavartan jöttem ki. Árban nem lényeges,mert tudok áldozni egy magasabb kategóriás illatra is,ha az bejön, illetve ténylegesen hozzám illik. Próbálgattam sokfélét megvallom, és pont a Cinnaban-t az Estée Laudertől vettem egyszer, de huzamos idő után nem volt kényelmes, egyrészt nem éreztem és meg is untam. Igazából azt keresem, ami tényleg az én illatom lehet, de nagyon nehéz, mert az illatszerboltok zsúfolásig vannak, belefutottam a modernebb, új megjelent illatokba is, csalódással távoztam. A niche világában meg attól tartok kicsit, hogy sok az extremitás, és hogy talán azok mindig alkalmi illatokat takarnak, és az az álmom, hogy megtalálom azt, ami valóban passzol az én személyiségemhez, és nem telítődök tele vele, nem unom meg. Valóban a fűszeres, mélyebb illatokat szeretem, szantálfás, füstös illatokat, amik azért nem rettentik az ismerőseimet és kollégáimat a közelemből, illetve számomra a legnagyobb lényeg, hogy én jól érezzem magam tőle. Tudom, hogy igen nehéz így tanácsot adni, de kiindulásnak is szuper a tanácsod, köszönöm!

2016. okt. 10. 10:39
 4/12 A kérdező kommentje:

Cinnabar-t * akartam írni.

A Dana Tabu illatot még lehet kapni? Aztaa, van esetleg egy hely ahol konkrétan tudsz? Ahol ki is lehet próbálni?

2016. okt. 10. 10:43
 5/12 anonim ***** válasza:

Annyira azért nem extrémek a niche illatok :).

A mainstream inkább profitorientált, tehát mondhatni próbál biztosra menni, olyan illatokat csinálni, amik a lehető legtöbb embernek tetszenek.

A niche meg alkot, nem érdekli hány embernek tetszik - de ez egyáltalán nem azt jelenti hogy ne lennének köztük "átlagosabb" illatok. Én úgy vagyok vele, hogy szerintem bármit lehet viselni hétköznapra is, hacsak nem olyan a munkád hogy nagyon közel vagy emberekhez (pl fogorvos). Persze mindig mértéktartóan.

Dana Tabut sajnos csak neten láttam.

Érdemes előre leszűkíteni a kört, hogy miket akarsz kipróbálni az üzletben (persze abból meg az lesz, hogy amit kipróbálnál, az pont nincs... :) ). Tudom én, hogy nem egy egyszerű és rövid folyamat ez :).

2016. okt. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerencsére a munkaköröm irodai, tehát nincs olyan közelség, másodmagammal ülök az irodában, és a kolléga is szereti az illatokat, legalábbis neki mindig olyan kellemes illata van. Én is úgy gondolom, hogy talán nincs éles határ az alkalmi és hétköznapi illatok között, de amit annak titulálnak, ( mármint hétköznapi, vagy nappali) azok jellemzően nem jönnek be nekem. Igen, ismerem ezt a profitorientált szemléletet, nem csak az illatszeriparban. Valóban le kellene valahogy szűkítenem a kört, de hogyan? :) Az a baj, hogy nincs konkrétum a fejemben, csak nagyjából tudom behatárolni az illattípusokat, meg persze amit már próbáltam, vagy ismerek, de valahogy az az Igazi nagy Ő, amire vágyom egy parfüm terén, még valahol titokban lapul :) Hú, nem lesz könnyű látom előre :)
2016. okt. 10. 11:15
 7/12 gyula1971 ***** válasza:
100%

Szia! Hát Francia rokonaim hasonló témában beszégettük. Ők elutaztak egy kis parfüm manufaktúrába Nancy-városba, ott az ő jellemüket,stílusuast figyelem bevéve egyedi illatot gyártottak le.

Sok kis üzem foglalkozik kint ezzel. Ez drágább nyilván, mint készen venni.

Utána postán elküldik, ha az illat elkészül 2-3 hét kb.

A receptet ott nyilvántartják után gyártható.

Te választasz üveget,szórófejet.

Nadine Patout Nancy volt az üzem neve.

2016. okt. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves gyula1971!

Nagyon köszönöm, rá is kerestem, kicsit nehezen találtam meg, de sikerült!

Látom, hogy kis kézműves parfüméria, ahol valóban egyedi illatokat gyártanak. Gondolom ennek arányában az árát is megkérik. Vonzó nagyon, de lehet hogy ehhez én még "kicsike" vagyok, valahogy az a kép él bennem, hogy ez a lehetőség kiválóságok prioritása, magasrangú személyeké. Alapvetően ennek kellene lennie természetesnek, és nem a tömegtermelésnek. Ez nem egy zárt kör lehetősége csupán? Átlagember is igénybe veheti ezt a szolgáltatást?

Persze, az hogy magasabb árfekvést is megengedhetek magamnak, nem feltétlen jelenti, hogy többszázezres vagy akár még magasabb értéket is meg tudok engedni egy csodás illatért, gyanítom, itt az árak másként értelmezendők. Az Amuage niche kategóriájában a Tribute volt az, amit megengedhettem árban, feljebb már semmiképp.

2016. okt. 10. 14:08
 9/12 anonim ***** válasza:

A fenti sorokról jutott eszembe, hogy ilyen nálunk is van

[link]

Illetve hogy vannak akik megszállottan "keverik" a különböző parfümöket, azaz 2-3 félét fújnak magukra egyszerre (persze jól átgondolva :) ), ez is egy lehetőség az egyéni illatok felé (perfume layering néven tudsz rákeresni).

2016. okt. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nahát, tényleg, a Zsolt! Sosem voltam még nála, nem találkoztam vele, de sokat olvastam, hogy kiváló szakember, az oldalt régebben böngésztem is több ízben. Jó ötlet, köszönöm!!


Arról hallottam hogy sokan illatokat rétegeznek egymásra, egymást kiegészítő vagy épp ellenkezőleg, kontrasztos illatokat fújnak egymásra, de én megvallom ehhez bátortalan lennék, hiszen az illatok önmagukban elég összetettek, és lehet hogy egy alap pézsmás illattal és plusz az én bőrömmel érintkezve inkább lenne szétesett az illat , semmint harmonikus. Ehhez szerintem már nagy szakértelem kell, vagy szuper nózi :)

2016. okt. 10. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!