Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Az orrpct (karika) nektek...

Az orrpct (karika) nektek hány éves kortól engedték meg?

Figyelt kérdés

Esetleg ballagási ajándéknak kérhetném szerintetek?:)

L



2017. jan. 14. 23:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

18 évesen "engedték", illetve akkor már nem tudtak mit tenni ellene.


De ezzel nem leszel előrébb, ahogy a többi válasszal sem, a tiéd ugyanis csak a te szüleidtől függ.

2017. jan. 15. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. jan. 15. 08:13
 3/14 anonim válasza:
Nekem még nincs de akarok. Nálunk alapsuliban nem lehet szóval nem engedik , azt mondták előbb tanuljak aztán megbeszéljük :D De hát szülőktől függ , valakinek már 13 évesen tele van az arca piercengekkel , ez van.
2017. jan. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:D szerintem majd középsuliba meg fogják már engedni,addig meg tudok vàrni.:)
2017. jan. 17. 10:39
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem se az orrkarikát, se a fültágítót nem engedték, most mégis van mindkettő.

Tágító 14 éves korom óta, karika 16.

2017. jan. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Fultagitot nekem se engedik ,szerintem nem is fogjak es persze nem is engedtek.. egyelore semmi ilyesmit nem engednek. Persze a sminket engedik xddd
2017. jan. 17. 16:54
 7/14 anonim ***** válasza:
Gyerekek egy kérdés.. Miért hordtok fültágítót? mert tetszik? mert "divat"? a mai gyerekek 99% aki hordja azt se tudja mit jelképez, kik kezdték el hordani. Milyen kultúrája volt régen. Kik hordták pl Magyarországon mielőtt még a tinik körébe népszerű lett
2017. jan. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

népszerű önkifejezési forma, de eredete egészen az ókorig, Tutankhamon egyiptomi fáraóig (i. e. kb. 1343–1325), és Buddháig (i. e. 563 – i. e. 483) visszavezethető.Míg a Buddha fülében lévő fültágítónak néhányan szimbólikus jelentőséget tulajdonítanak: a nagyobb fül, jobb hallás, és ezáltal a tökéletesebb meditáció elérését jelképezhette, egyes primitív népeknél a viselőjük társadalomban betöltött helyét fejezi ki, másoknál az ellenség elijesztésére szolgált.

Magyarországon viszont többnyire nincs jelentősége.:)

2017. jan. 23. 18:27
 9/14 anonim válasza:
Most vagyok 14 , és elkezdtem tágítani a fülem a szüleim megengedték 5 mm-ig :D csodálom hogy bele mentek , de hogy ha tetszik ilyen helix piercing is fülbe szerintem simán megengednék neked is azom is van már fél éve.
2017. jan. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem is helix-em van, azt megengedte anyám, de még gyúrok egy nyelvre és egy septumra (azokat már a tudta nélkül..ha sikerül).

14/l

2017. jan. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!