Esküvői smink, HELP?!

Figyelt kérdés

Szeptemberben lesz az esküvőnk, úgyhogy lassan el kellene döntenem, hogy mi legyen a sminkemmel.


Alapvetően nem szoktam nagyon sminkelni magamat (munkába szoktam, vagy ha olyan esemény van, de ilyenkor is bb krém+szemceruza+spirál kombót használom esetleg egy kis szájfényt) és az emberek így is szoktak meg. Alapozót meg púdert nem is szoktam használni, mivel a bőröm nem csúnya, erre nagyon odafigyelek!


Kicsit gondban vagyok, mivel úgy érzem, ha egy sminkes rámkenne egy halom vakolatot, akkor már nem én lennék, de minimum feszengenék egész esküvőm alatt. Meg hát attól is félek, hogy elkenem, vagy egyszerűen csak leizzadom mire eljutok az oltárig, vagy a fotózásig.


Szóval két lehetőség jutott eszembe:

Az egyik, hogy megpróbálom túltenni magamat a félelmeimen és keresek egy sminkest, aki készít egy natúr sminket.

A másik, hogy saját magamnak készítek el egy minimális sminket ahogy szoktam, esetleg kevés natúrszínű szemhélyfestékkel kombinálva.


Szerintetek melyik lenne jobb megoldás?


Amúgy ilyen lesz a ruhám és úgy érzem, ehhez nem passzolna olyanfajta drámai hatású smink, amit mostanság szoktak készíteni a menyasszonyoknak.


[link]


Köszönöm a válaszokat!

24/N


2018. aug. 4. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

De szeretem az ilyen kéréseket :D Megcsinálhatod magad is, de előtte legyen egy elképzelésed és próbáld ki valamelyik nap, hogy egyáltalán hogy áll, hogyan tudod elkészíteni. Vízálló szempillaspirál, szemfesték alá alapozó és vízálló púder így garantáltan nem fogod leizzadni. Ha nem akarod a véletlenre bízni nézz youtube videokat, sokat lehet belőlük tanulni. Ha nem jön össze még mindig ott a sminkes.


A sminkes feladata pedig nem az, hogy olyat csináljon amit ő gondol, hanem hogy közösen a megrendelővel egy olyan sminket álmodjanak meg ami megfelel. Ehhez egyébként egy ezüstös smink se lenne rossz vagy egy csillogó barackosabb árnyalat. Nem mindegy a bőrtónusod, szemszíned. Biztosan jó lesz a végeredmény. :)

2018. aug. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
En a helyedben vennek par jo minosegu dolgot a kovetkezokbol: primer, alapozo (ilyen esemenyekre nem azert hasznaljuk, mert csunya a bor, hanem mert egy jo minosegu alapozoval sokkal szebb kepek keszulnek rolad - eskuvon ez fontos lehet. Nem kell csilliardos alapozoban gondolkodni, en jelenleg a Catrice HD Liquid Coverageot hasznalom, es o szeretette meg velem az alapozo viselest :D. Konkretan semmit nem erzel belole, csak a gyonyoru bor marad 18+ oran at is 2500 forintert), szempillasipral alap, setting spray (hogy minden a helyen maradjon), egy jo blending ecset, egy szivacs (vagy beauty blender) es egy jobb paletta (a Sleeknek pl. van egy nagyon jo minosegu csak natur szinekbol allo palettaja, Müllerekben megtalalod). Eskuvon is jobb szerintem ha onmagad maradsz, viszont a kepek erdekeben erdemes kicsit "turbozni", mert ezzel a leirt rutinoddal sincs baj, viszont konnyeden lehet, hogy ranezel a kepekre es szivbajt kapsz. Az meg nem lenne jo emlek :D. Szoval, en osszeraknek egy nagyon alap sminkpakkot, gyakorolnek, es biznek a legjobbakban.
2018. aug. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az esküvői smink készítését szakembernél mindig próba smink előzi meg. Menj el, aztán meglátod mi legyen: te készíted inkább, vagy profi.
2018. aug. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is érdemes profira bíznod, van olyan hely is, ahol ingyenes a próbasmink. Képeken nem mindegy, hogy mi van rajtad. Tudnak olyan natur sminket is csinálni, ami illik hozzád is. Különben is, az esküvőn jobb egy picit jobban csillogni, mint általában.
2018. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a hétközapokban nem szoktam sminkelni vagy cssak minimálisan, DE az esküvőmre profi segítségét kértem és életem egyik legjobb döntése volt.

2x tartottunk lagzit (a két család nagyon messze van egymástól). Az első nap egy ismerősöm sminkelt ki az általam használt minőségi termékekkel, de egész nap figyelni kellett, hogy a helyén van-e a smink+ a fotókon olyan, mintha nem is lenne rajtam festék. A másik napra egy profi készítette el a sminkem, úgy, ahogy én kértem. Gyönyör lett! Porcelán babának éreztem magam! Kibírta a 40 fokot és az egész estés mulatozást + nagyon szépet mutat a képeken.

Én mindenképp egy szakemberre bíznám, mert neked is egy gonddal kevesebb lesz az esküvőd napján+ biztos, hogy minden a helyén marad. :)

2018. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kozmetikus vagyok, tudtam volna készíteni sminket magamnak, mégsem vàllaltam be. Nem tudom, más biztos nem aggódja túl a nagy napot én tiszta ideg voltam... Nem is ideg izgatott. Biztosan nem úgy sikerült volna, mint ahogy az előzőleg tökéletesen ment. Nekem sem volt egy erős sminkem, sőt a képhez hasonló. Viszont ha egy tényleg jó szakembert akarsz ne gondolkozz sokàig mert nem lesz szabad hely.
2018. aug. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom keress egy sminkest, és mondd el neki a félelmeidet.

Ha jó sminkes, amit a próbasminkkel tudsz ellenőrizni, akkor tud olyan természetes hatású sminket is készíteni, amitől önmagadnak nézel ki, viszont nem csillog be a homlokod a fotókon, nem folyik le a szemedről ha elsírod magad vagy izzadsz, kitart a lagzi végéig és passzol az arcformádhoz meg a színeidhez.

Valószínűleg anyagilag és energiabefektetés terén is jobb döntés, mert ő ismeri a bőrszínek, bőrtípusok tulajdonságait, hogy milyen haj- és szemárnyalatokhoz, ruhákhoz milyen smink illik, és ő már rendelkezik megfelelő termékekkel, míg neked nincs benne tapasztalatod.

2018. aug. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!