Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Sok az előitélet munkahelyen...

Sok az előitélet munkahelyen a fültágítóval rasta hajjal és a tetoválásokkal piercingekkel?

Figyelt kérdés
Van fültágítóm 2 ajak piercingem sőt rasta hajam is tetoválást eddig még meg tudtam állni de kitudja meddig miért megy itthon ez az előitélet a testmódósítás-t illetően? Mien munkakörökben nem tudnék így elhelyezkedni? Rendőrség pl? ugye a pcket ki lehet venni tágittót is de a hajam? És a tetkók?
2010. jún. 21. 03:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Nemcsak a munkahelyeken,hanem minden normálisan gondolkodó közegben ellenérzést keltenek ezek a dolgok. Ez nem testmódosítás,hanem feltűnési viszketegség! Ha utcát akarsz söpörni,vagy kőművesnél segédmunkás lenni,akkor senki nem törődik még azzal sem,ha tetőtöl talpig tele vagy piercinggel vagy tetoválással.

De egy üzletben,hivatalban,vagy bármelyik munkahelyen,ahol ügyfelekkel kerülsz kapcsolatban nem fognak alkalmazni,mert rossz benyomást keltenél a cégről.

2010. jún. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Tévedés. Nekem pc-m, és tetkóm is van, és az apehban dolgozom. Rastahaja is sok mindenkinek van. Van, ahol a szaktudást nézik, pl itt. :)
2010. jún. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Pont ilyen kérdést szerettem volna feltenni. :D

Amúgy az emberek tényleg nagyon előítéletesek ezekkel a dolgokkal. De szerintem csak itt, Magyarországon. Akárkinek mondtam, hogy lesz ajak pc-m, egyből elkezdte, hogy nem vagyok normális, meg hogy az milyen gusztustalan, stb. Viszont ezeknek az embereknek rendszerint semmi baja nincs a fülbevalóval, pedig az is piercing, ha úgy vesszük. :D

Amúgy orvos, ügyvéd, bíró és rendőr nem igazán lehetsz.

2010. jún. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
A férjemnek is van piercingje, és főorvos.
2010. jún. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
tetkó jó ha eltakarható helyen van sokan nem szeretik
2010. jún. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
ha elég okos vagy, határozott, meggyőző, egyszóval teljesen alkalmas a munkára, akkor úgyis megkapod. De jobban kell majd bizonyítanod.
2010. jún. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Képzeld magad egy HR-es helyébe:


Meghirdetnek egy állást, érkezik rá 100 önéletrajz (igen, manapság ekkora túljelentkezés van szinte minden egyes állásra!). Ebből az egyiken egy "fűfej" fényképe mosolyog rá, aki neki pont ugyanolyan, mint azok a pc-s, rastahajú, fültágítós fószerek, akiket még egyetemista évei alatt látott egy-egy fesztiválon és ott is vagy be voltak szívva vagy pedig matt részegek voltak...


Őt nem fogja érdekelni, hogy te nem vagy olyan, mert úgy gondolkodik, hogy "Ha valóban normális lenne, akkor legalább a fáradtságot venné rá, hogy úgy is nézzen ki. Minek cs.sszem el az időm azzal, hogy továbbolvassam az önéletrajzát, amikor még itt van 99 másik, és amúgy is a főnök körberöhögne, ha egy ilyen embert javasolnék az adott munkakörbe".


Szóval, mindenképp hátrány (nem azt mondom, hogy így lehetetlen elhelyezkedni, de -25%-ot simán veszítesz), pláne a mai világban, ahol kiélezett a verseny a munkaerőpiacon.


Egyedül tetováló vagy pc szalonban való munkánál jelenthet előnyt...

2010. jún. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem attól függ, hogy milyen munkakörben vagy. Ha olyasmi, ahol nem találkozol személyesen emberekkel, tehát nem jársz tárgyalásokra, nem te foglalkozol az ügyfelekkel, ott nem gáz. Persze attól is függ, hogy mennyire konzervatív a cég. Anyukám egy nemzetközi nagyvállalatnál dolgozik, és náluk MINDEN alkalmazottra kiterjedő dress code van pl. nem lehet farmert viselni, csak péntekenként (aznap már nincsenek meetingek, megbeszélések), térd alatt érő szoknya nőknek/ nadrág, férfiaknak csak hosszú nadrág, csak aranyékszert lehet viselni stb.

Meg jól gondolod, sztem a hivatalos szervekhez sem jó beugró. De személyes tapasztalat, hogy a vendéglátóiparban sem elfogadott (persze ne egy harmadrangú étteremre, vagy a sarki kiskocsmára gondolj)!

2010. jún. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
én nem ítélek el senkit, ameddig nem ismerem, de azok vannak kevesebben, akik úgy gondolkoznak, mint én.
2010. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

Minden begyöpösödött ember elítéli a testmódosításokat. Nekem is mondják hogy semmi se lesz belőlem, mert van piercingem, fültágítóm, és színes hajam... :D De direkt olyan pályát választottam, ahol nem hátrány...

Nem a "kosztümiparba" kell menni...

2010. jún. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!