Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ez a piercing milyen lenne...

Ez a piercing milyen lenne egy 16 éves lánynak? Ti megengednétek a lányotoknak?

Figyelt kérdés

[link]


Még nincs piercingem, csak ki 1-1 lyuk van mindkét fülemben, de azt még babakoromban lőtték ki. Most szeretnék a bal fülembe még egy lyukat, a jobb fülembe pedig plusz két lyukat meg felülre egy kis, sima karikát (azt hiszem helixnek hívják, de javítsatok ki, ha tévedek). Nem nagyot, csak kicsit, vékonyat és egyszerűt, mint a képen.

Más piercingek nem tetszenek, maximum még ez: [link] de ezt ha valamikor meg is csináltatom, semmiképp sem most lesz, most a fülembe szeretném azokat, amiket leírtam.

Iskolában nem szólnának érte, legalábbis ilyen szolid fülpiercingekért nem.


Illetve, az lenne még a kérdésem, hogy egy ilyen mennyire fáj és hol érdemes megcsináltatni? Kozmetikusnál vagy valamilyen szalonban? Mert attól tartok a legjobban, hogy fájni fog.


2018. dec. 9. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Háát, nekem az orrpiercing egyáltalán nem tetszik, így valoszinu nem engedném a lányomnak. De ez a saját ízlésem, nekem egyszerűen nem tetszenek.

Viszont a fentit a fülbe simán engedném, ha ilyen kis ízléses. Nekem is van, bár igaz, hogy nekem csak simán 2 lyuk van az egyik fülemben.

Én ékszerésznél lövettem, és nekem annyira nem fájt, inkább rástresszeltem, hogy úristen de rossz lesz, aztán meg olyan volt, mint egy nagyobb szúnyogcsípés. És ezt úgy mondom, hogy naaagyon alacsony a fájdalomküszöböm. 😅

Annyi, hogy utána eléggé égett a fülem pár napig, és kellett minden este fertőtleníteni, aztán később forgatni. És bent kell hagyni a gyógyfülbevalót, amit adtak, 6 hétig. Azt hiszem, nekem pont tegnap volt egy hónapja, hogy bent van.

A helixről nincs túl sok tapasztalatom, az egyik barátnőm ugyanakkor csináltatott egyet, mikor én az enyémet, és annyi, hogy talán egy kicsit jobban fáj, meg érzékenyebb, mert porcba van, de simán túl lehet élni azt is.

Szóval hajrá! És ne stresszelj rá, nem fáj az annyira. 😊😊

2018. dec. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jaa, és 17L
2018. dec. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Piercernél, szalonban, szúrva megengedném

Kozmetikusnál lövetni nem

2018. dec. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ilyen kis szolid fülpiercingeket simán megengednék. Én a csecsemőkori fülbelövést ellenzem nagyon, de 16 évesen szolidat fülbe? Nyugodtan.

Az orrot megbeszélnénk később, de a leggyengébb meggyőzési kísérlet is valószínűleg sikerre vezetne, mert az sem vészes és egy közel 17-18 évessel én ezen nem vitáznék már.

Nyilván jó, biztonságos, a higiéniára ügyelő helyen kell csináltatni, akármit is jelent ez, ha élesben lenne ez a szitu, utánanéznék.

2018. dec. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Nekem a jobb fülemben van egy lent, még van egy karika fent, ahogy a képen, a bal fülemben pedig lent kettő, egymás mellett.

December végén leszek 14 éves, szeptemberben csináltattuk fentre, és a balba a másodikat.

Édesanyámnak van egy kozmetikus barátnője, ő csinálta. Ügyelt a higiéniára.


Körülbelül november középen cseréltem ki a fentiben az eredetit egy karikára, mert réginek a végébe folyton belecsavarodott pár hajszálam.

Mikor a jobb oldalamra fekszem, még mindig fáj, de annyira nem vészes, inkább csak kellemetlen érzés.

Amikor belőtték, azt szó szerint meg sem éreztem, csak a csattanástól ijedtem meg. Ahogy már előttem is írták, utána forgatni kell, és talán lesz majd égető érzésed. Én körömvirág krémmel kenegettem, nagyon sokat segített.


A suliban nem szólnak érte, észre sem veszik szinte.



2 héten belül pedig tervezek lövetni a vál fülembe kettőt még fentre, és később valami ilyesmit tenni bele:

[link] [link]



Szüleim megengedik, apukámat nem igazán foglalkoztatja ez a dolog, anyukám pedig azt mondja, ami tetszik és nem ártalmas, az mehet:D

2018. dec. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

[link] [link]



Hát a kép nem jött össze...

Utolsó voltam.

2018. dec. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Ugyanaz vagyok.


[link]


Remélem most sikerül, egyébként egy industrialról van szó.

2018. dec. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Metionin ***** válasza:
Simán megengedném ha a suliban engedik. A lényeg hogy porcba csak szúrasd. Amúgy nem fáj az, utána pár napig kellemetlen de semmi para. Nekem a cimpásak lövetve vannak kozmetikusnál + a gyerekkori szúrt, a porcos szúratva piercernél.
2018. dec. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem 14 évesen lett pont ugyanígy balban +1, jobban +2 és felül +1 lyuk a fülemben :D Azóta 21 vagyok, és még mindig megvannak.


Megengedném persze, ez nem nagy dolog, személy szerint én nem is tekintek rájuk piercingként.

2018. dec. 16. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!