Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Fémérzékenység esetén milyen...

Fémérzékenység esetén milyen testékszert érdemes venni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 4 lyuk van a fülemben, plusz egy már beforrt. Anno simán elviseltem a bizsut, ma már két perccel a behelyezés után viszket, ég. A szemüvegemet is azért kellett lecserélnem, mert ahol a fém keret a bőrömhöz ért, ott folyamatosan viszketett, piros volt. Allergia vizsgálaton nem voltam. Orvosi fém, vagy ezüst inkább?
2022. okt. 12. 12:10
 1/3 Metionin ***** válasza:
100%
Orvosi fém, titán. Ha tuti az érzékenység, a titánt ajánlom. De az ezüst is jó természetesen.
2022. okt. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van szilikon fülbevaló is. Nagyon olcsón lehet kapni, de potyognak is belőle a kövek időnként. Vagy orvosi acél, titán, 925 sterling ezüst, 24 karátos arany, amikkel érdemes próbálkozni.
2022. okt. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szilikon, műanyag félék pl akril és gyanta társai. Egy kis tévhitet pedig eloszlatok:

a fémérzékenység mindenkinél más szintű.

Én pl csak egy fajta ezüst ötvözetet használhatok és több féle orvosi fémet, DE vannak esetek, akiknél még az arany, ezüst és orvosi fémek is komoly gondot jelentenek, mint pl édesanyám.


Ugyanis azt tudni kell, ezek ötvözetek.


pl a 100%-os arany puha, hajlítható.


A 24k (karátos arany) szintén ötvözet... csak nagyobb mennyiségben tartalmaz aranyat, ennek jele a karát számmal való feltűntetése.


Ékszerekkel foglalkozom, jelenleg fut egy projektem, ahol még a lánc szemeket is gyantával helyettesítem, készítem el, mert látom, egyre több a fémérzékeny és gagyi nem 100%-os fémmentes dolgokat linkelgetnek csoportokban is a fémmentes ékszereket keresőknek.

2023. márc. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!