Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » A tetoválásoknál milyen...

A tetoválásoknál milyen jelentésük van a különböző virágoknak?

Figyelt kérdés

Első tetoválásomat szeretném megcsináltatni a kislányommal kapcsolatban. Neki 1,5 évesen volt egy balesete ami miatt aztán meg kellett műteni. Igazi kis harcos volt és valami olyan tetoválást szeretnék ami szolid de mégis szimbolizálja, hogy mennyire büszkék voltunk rá és mennyire erős volt már ilyen pici korában. Szóval esetleg aki ért hozzá, hogy melyik virág szimbólum passzolna egy ilyen témához…?


Ehhez hasonlót szeretnék, de a virág maga nem igazán tetszik: [link]



#Virágos tetoválás #Virág szimbólum
2023. jan. 26. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Kaktusz.
2023. jan. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kamélia (japán rózsa): hála, szépség, csodálat, tökéletesség, szerencse férfiak számára, szeretetre méltóság, szerencsém van veled, kedvességed elbűvöl; Csodálattal adózom neked. Fehér: Csodálatos vagy, Rózsaszín: Vágyódom utánad, Vörös: Láng vagy a szívemben.


Kankalin (primula): nem tudok nélküled élni, nélküled halott vagyok, lecsüngő virágzata miatt Szent Péter kulcsait szimbolizálja, átvitt értelemben Mária jelképe is, aki fia által nyitotta meg az emberek előtt a mennyországot, „Mennyországom kulcsa angyali tisztaságú szívedben rejlik.”


Kardvirág: jellem, erősség, emlékezés, nagyképűsködés, pompás szépség, hagyjál békén, igazán őszinte vagyok, gladiátorok virágai, csodálat, szíven szúr, mint egy kard, neve a gladius latin szóból ered, mely kardot jelent, az augusztusi hónap virága, adj egy kis pihenőt, őszinte vagyok, erő, pompa, gyönyörűség.


Kék írisz: hit, remény.


Krizantém: öröm, optimizmus, pihenés, igazság, hosszú élet, halhatatlanság,boldogság, nyugalom, csodálatos barát vagy, keleten királyi virágként tisztelik, s az ősz, a kitartás, a hosszú élet, az előkelőség és erényesség szimbólumának tartják, a japán császár címerében is látható, a novemberi hónap virága.


Mályvarózsa: ambíció, sok gyümölcs, Mária gyógyító ereje, Korea nemzeti virága, Kínában az állhatatosság jelképe, a szeretetteljes gyógyulást jelenti, bátran vigyük betegnek, hogy gyógyulását megkönnyítsük, a házasság tizenharmadik évfordulójának virága.


Párat szemezgettem. :)

2023. febr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Illetve pitypang: Évszázadok óta jelképe a fénynek, a reménynek és a gyógyulásnak. Szimbóluma emellett a szépségnek is, mivel növekedés és virágzás után is megcsodálhatjuk.


Meg lehet őket hasonlóan valósítani: [link]

2023. febr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket 😊
2023. febr. 16. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!