Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Pár év elteltével kijöhet...

Pár év elteltével kijöhet allergia tetoválás miatt?

Figyelt kérdés

2018-ban csináltattam az elsőt.Azóta mind a két karom tele lett.

Kb fél éve vettem észre,hogy kisebb területen a tetkók körvonalában elkezd viszketni,mintha apró pöttyök is lennének és dudorok.Mintha kiemelkednének ott a minták.Ma nagyobb területen a felkaromon vagyok tele viszkető dudorokkal.

Lehet,hogy ennyi év utàn jön ki a festèkre allergia?

Azt tudom,hogy a fèmekre allergiás vagyok.pl a nadràgok gombjára,óra csatjàra..

Mihez kezdjek most?

Volt ilyen valakinek?


2023. márc. 11. 20:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, de az valószínűbb, hogy stressz, betegség vagy extrém hőmérséklet miatt van egy immunreakciód, ez nagyon gyakori, nekem minden nyáron bedurran a combomon a tetkó.


Menj el bőrgyógyászhoz, ő majd ír fel rá valamit.

2023. márc. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

2 hete volt egy műtétem.lehet emiatt is?

Előtte is volt már,hogy előjött de aztán hamar el is múlt..

2023. márc. 11. 20:58
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Igen, az lesz az.


Az immunrendszer ilyenkor észbe kap, hogy jajaj, srácok dolgozni kell, és nekimegy egy csomó olyan dolognak is, amivel eddig nem volt baja

2023. márc. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Metionin ***** válasza:
100%
2. Valószínűleg a műtét. Nekem pl. a napfényre reagál érzékenyen a tetkóm, alapból napallergiás vagyok és 1-2 alkalommal jártam úgy, hogy hosszú ujjúban indultam el fényvédő nélkül, mert szar idő volt de aztán kisütött a nap, én meg feltűrtem a felső ujját és míg a karom simán kipirult, a tetkókon kis dudorok is jöttek ki. Azóta szar időben is a táskámban van a fényvédő.
2023. márc. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Akkor ez már örökre így marad?

Érdemes bőrgyógyászhoz elmenni?Lehet valamit kezdeni vele?

2023. márc. 12. 13:16
 6/15 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem el fog múlni, ha az immunrendszered helyreállt és felgyógyulsz a műtét utáni stresszből. Dokihoz azért nem árt elmenni, ad rá krémet ami csökkenti a tüneteket.
2023. márc. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor legyengül az immunrendszered, kijönnek az afták is, a szemeden árpa, a tetoválásokon kiütés nem meglepő.
2023. márc. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha a műtétből felépültél, és még mindig ilyen, akkor érdemes vele kezdeni valamit.


Addig meg Béres Csepp, vitaminok, sok gyümölcs, hogy az immunrendszered helyre álljon.

2023. márc. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Most már a másik kezemen is kijöttek az alkaromon lévő tetováláson.A tegnapiak ugyanúgy megvannak.Hol viszketnek,hol nem..

Tehát akkor nem a festék ösdzetevőjére vagyok allergiás?

2023. márc. 12. 16:20
 10/15 anonim ***** válasza:

Lehet a tinta, de a felette lévő pici heg is.


Régi sebek is tudnak viszketni, és a tetoválások néha pici hegeket is rejtenek, ha ilyesmire hajlamos vagy.

2023. márc. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!