Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Miért népszerű a tetoválás a...

Miért népszerű a tetoválás a kevésbé intelligens emberek körében?

Figyelt kérdés
Ez az önkifejezés egy kevésbé szofisztikált módja?

2023. máj. 27. 12:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
37%

Én ezt így nem jelenteném ki, mert vannak azért szolid, apró tetoválasok is, meg fiatalon sokan megcsinálnak olyasmit, amibe idősebb fejjel nem mennének bele.

Én még nonfiguratív tetkós orvost is ismerek, igaz, ő is még lázadó fiatal korában csináltatta.


Az mondjuk biztos, hogy többségében nem az értelmiségiek, meg a társadalom krémje varratja ki magát.

Szerintem ennek ahhoz van köze, hogy egy értelmiségi közegben alapból más az ízlés, más munkák a kívánatosak, erre is lesznek berendezkedve az emberek.

Egy normális munkahelyre(pl. egyetemi oktató, bank igazgató, orvos, sikeres üzletember) be sem engednének olyan embert, akinek mondjuk a nyakán, arcán vagy a kézfején tetoválása van.Az ilyen emberek tudat alatt is vállalják azt, hogy ők örökre proli munkákat fognak végezni és/vagy soha nem akarnak dolgozni.

Ha jól tudom ez a tetoválósdi régen is a lecsúszott rétegek, bűnözők sajátja volt.Kalózok, matrózok, csaposok sajátja volt ez.

2023. máj. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
26%

Mert azt hiszik, ettől menők.

De természetesen nem csak buta emberek tetováltatnak, olyanok is, akiknek ez tényleg önkifejezés. Igaz, ők jellemzően nincsenek tokától bokáig összefirkálva.

2023. máj. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%

Csavarnék egyet a kérdésen: miért nem népszerű a tetoválás a felsőfokú iskolai végzettséget igénylő foglalkozást űző emberek körében?

Ahogyan az 1-es mondja, bizonyos körökben az alsóbb társadalmi rétegek divatjának tartják. Az intelligenciának ehhez nem feltétlenül van köze.

2023. máj. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
nekem ez a kérdés kevésbé tűnik intelligensnek, mint a tetoválást kedvelő emberek
2023. máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Pedig van korrelációs kapcsolat (és feltehetőleg kauzális is) a tetkó és az IQ között.


"A total of 14.5% of respondents had ever been tattooed, and 2.4% of respondents had been tattooed in the year before the interview. Men were more likely than women to report a tattoo, but the highest rates of tattooing were found among women in their 20s (29.4%). Men and women ages 20–39 were most likely to have been tattooed, as were men with lower levels of education, tradesmen, and women with live-out partners. Tattooing was also associated with risk-taking behaviours, including smoking, greater numbers of lifetime sexual partners, cannabis use (women only) and ever having depression (men only)."


[link]


Ez visszatérő az irodalomban, nem csak egy izolált kutatás.


1. válaszadó, good points.

2023. máj. 27. 13:49
 6/24 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom, azért népszerű, amiért az intellektuális mímelés is az közöttük.
2023. máj. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 NTBS ***** válasza:
58%
Mert látványos?
2023. máj. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Utolsó, neked tuti van tetoválásod. Láccik abból, ahogy írol.
2023. máj. 27. 14:37
 9/24 anonim ***** válasza:
65%

Inkább a tetoválás minőségén látszik hogy mennyire értelmes a viselője….

Arról nem is beszélve hogy rengeteg okos ember nem értelmiségi munkát művel

Én magamat annak tartom, de már a gimiben is szenvedtem mert rengeteg pszichés problémám van, úgyhogy egy egyetemet sosem tudnék elvégezni

2023. máj. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
37%

Le leszek pontozva, de akkor is leírom: A tetoválás a konzumidiotizmus tökéletes mintapéldája. Szükségem van rá? Semennyire. Akkor mégis miért tetováltatok? Mert másnak is van! Jelent valamit? Mármint értelmes dolgot a minta? Semmit. Esetleg én belemagyarázok valamit hátha elbővölöm vele a haverokat (soha nem történik meg).

Mindezek alapján a proli réteg céltalan életfelfogásához tökéletesen passzol.

2023. máj. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!