Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Miért lett divat a tetoválás?...

Miért lett divat a tetoválás? Miért tetováltat minden 16 éves kislány semmitmondó idézeteket, végtelen jeleket? ÉS miért mindenki ugyan azt?

Figyelt kérdés
Nekem is van, rendes is, heg is több darab, de ez nem gáz?

2013. febr. 2. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
mert sajt
2013. febr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert ettől olyan fennköltnek érzik magukat, elvont, egyedi személyeknek, csak éppen az lesz az eredménye, hogy teljesen semmitmondó, tucat tetoválásokkal lesznek televarrva.

Én speciel akkor fogok padlót, amikor angol szavakat tetováltatnak magukra. Most a love mitől szebb, mint a szeretet, vagy mondjuk a hope, mint a remény? Szerintem a magyar megfelelője mindkettőnek sokkal szebb (azért pont ezeket írtam, mert ebből milliót láttam már). De biztosan mivel rövidebb, olcsóbb is:)

2013. febr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

miért divat? nekem nem tűnt fel hogy mindenki ilyet csináltatna... gondolom nagyon megtetszett nekik,de én úgy le*zarom hogy nem igaz...

láttak egy képen egy tetkót és leutánozzák,szerintem is gáz de ők tudják ...

2013. febr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Furcsa egy divat.

Van olyan az ember èletèben,hogy egyszer a feltupirozott haj a divat,van amikor minden fiu nyominak van öltözve,van amikor mindenki papagàjnak,van amikor csak szimplàn idiòta valaki ès a csordaszellem viszi magàval.Tiz ève mindenki ribancrendszàmot+nonfit varratott,most meg idèzet+szölöinda a trend.Nincs egyènisège ès nem tudja,hogy ö maga ki is.De làtta az iskolàban,hogy ez a menö ès hàt le ne maradjon.Mi is ilyenek voltunk,csak nekünk anno több eszünk volt,hogy maradandò baromsàgot nem csinàltunk.Nekem is volt sàrga hajam,majd kopasz,de ez korrigàlhatò volt.Mikor megjött az eszem,csak akkor kezdtem a tetovàlàsokat.

2013. febr. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem iszonyú nagy hiba hogy nem tartják be a korhatárt ha már a szülők se csinálnak semmit.. Én is láttam nem is egy 16-17 éves csajt/fiút, akinek a mellkasa is, karja is ki van varrva... Hát könyörgök hová tart a világ? Gyerekként/kamaszként széttetováltatni az egész testet nagyon nagy vétek. Tartsatok maradinak, de a min hogy 18 év felett kezdjék el.
2013. febr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Eredetileg, 20-30 évvel ezelőttig csak a börtönben volt elterjedt a tetoválás, és mint oly sok divatirányzat, ez is onnan származik. Természetes, hogy a lazaság, a bátorság, a vakmerőség mindig is pozitív, divatos, irigylésreméltó tulajdonság volt, a bűnözők is így lettek példaképekké, mert meg mertek valamit csinálni, amit nem szabad. A tetoválás ennek a jelképe. Ma már persze ráhúzzák, hogy esztétikai értéke miatt szeretik, de ez már csak sznob belemagyarázás, hogy fennköltebbnek tűnjön.
2014. aug. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A börtönből származik még a felnyírt, vagy kopaszra nyírt haj, a "térdnél-van-az-ülepe" nadrág is.
2014. aug. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

mert retardaltak

szerintem nincs gond a tetovalassal, csak annak olyannak kell lenni aminek van jelentosege es amig elsz lesz. pl szerencseszam, egy motivum, vagy valami ami a szerelmedhez, ferjedhez vagy gyetekedhez kot.

de tucat tetkot meg egy egy szot, amiket irtak hogy infinity, beyond, hope, love..

ezeknek nem sok ertelmuk van szerintem de mindenkinek sajat teste nincs jogunk bele szolni hiába nevetsegesek

2014. okt. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%
Ne zavarjon köztetek senkit, de a tetoválás több ezer éves, hanem olyan idős, mint az emberiség. Egyáltalán nem divat volt régen. Csak sokáig az egyház tiltotta, amíg ők diktálták az emberek mindennapjait. Ma már felkapottabb lett, ez tény. Viszont ez soha nem fog kimenni a "divatból".
2015. márc. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Miért? Összetett kérdés. Pszichológiája is lehet a divaton kívül.

Nehezen tudnám megfogalmazni. Valamit keresnek tudat alatt ezek az emberek...egy biztos pontot az életben.

Ez tudat alatti dolog. Koze van a mai kor bizonytalanságához is...

2016. jan. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!