Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Megoszlanak a vélemények, de...

Megoszlanak a vélemények, de akkor hogy is van?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt írják hogy a friss tetkót kell fóliázni kell, valaki azt írja hogy levegő nem érheti valaki azt hogy ha teheted szabad levegőn legyen. Nekem pl. a tetoválom azt mondta hogy ne fóliázzam mert attól bepállik a bőr, hanem gézzel ragasszam le a bekenőcsözés után ha pólót kell viselnem, de ha tehetem levegőn legyen. Most akkor hogy is van?

2013. jún. 1. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindegyik mást mond, ismerősöm nem fóliázta és besebesedett neki kicsit furcsán néz így ki...Egy másik ismerősöm végigfóliázta és semmi baja nem lett 4év után kicsit megkopott de amúgy jó. Szerintem ezesetben halgass a tetkósodra.
2013. jún. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 SzilKa ***** válasza:

A gez olyan szepen beleragad a tetkodra, hogy orom lesz nezni...

Nyilvan van akinek nem art meg, ha nem foliazza, de a folia egyreszt azert kene, hogy vedje, masreszt hogy ne hagyja kialakulni a sebet az elso 3 napban, amikor meg vastagon sebesedne - a vastag sebbel kieshet a festek! A bepallas ellen tudsz tenni, egyreszt csereld gyakran tiszta foliara, fertotlenito szappannal mosd le (pl Calarasept), es csak hajszalvekonyan kend a Bepanthennel. Ha nem 40 fokban tetovaltatsz, igy kizart, hogy bepalljon.


Persze hallgathatsz a tetovalodra is, de akkor ha barmi tortenik a tetkoddal, hivatkozz is arra hogy ugy csinaltad, ahogy o mondta, javitsa ki, amit kell garanciaban.


Egy tetovalo

2013. jún. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 SzilKa ***** válasza:

Ja meg annyit hogy foliacserenel hagyhatod levegozni 10-20 percet, de tovabb ne.


Egy tetovalo

2013. jún. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
11x tetováltattam szóval szerintem jogosan tehetem le a voksomat. Amikor nagyon friss akkor még teljesen nyílt a seb és kilöki a festéket, 1 napig érdemes emiatt fóliázni. Utána ha teheted hagyd lélegezni, elég logikus, minden seb akkor gyógyul gyorsabban ha szabadon van. Sima gézt tekernék rá ha félted a póló érintkezéstől, vagy épp a pólót nem akarod össze zsírozni a kenőccsel. De olyan fajta gézt ami nem túl szöszös, nehogy beletapadjon. Én mindig így csináltam, minden tetoválásom kifogástalan. Ha fóliázod alatta bepállik és egy nyúlós trutymós cucc lesz lesz amit a seb váladékozott ki magából, kizárt hogy jót tenne neki abban állni levegőmentesen.
2013. jún. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4. napon vagyok. Gézzel kötöttem be és nem ragadt bele, mert előtte bekentem, de nem is vastagon nem is vékonyan. Most kezdett el lehámlani. Igazából csak a fakulástól félek...
2013. jún. 1. 13:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én tetoválom azt mondta hogy egyáltalán! nem kell fóliázni és nyugodtan érheti víz is. Szerintem egy idióta. :D Fóliázni akkor fóliázom ha elmegyek itthonról és olyan helyre. De ha otthon vagyok, akkor hagyom szabadon és kenem Bepanthennel.
2013. jún. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!